7 lipca 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2013 r.

DZISIAJ:

1. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska”.

2. przez okres wakacji, w lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Ostatnia msza św. w Piotrkowie w naszym kościele o godz. 20.30.

W TYM TYGODNIU

od poniedziałku do środy o godz. 18.00 msza święta połączona z nowenną przed pielgrzymką, a w czwartek, 11 lipca – mszą św. o godz. 7.00 rozpoczęcie naszego wspólnego pielgrzymowania.

144 PIESZA PIELGRZYMKA PIOTRKOWSKA NA JASNĄ GÓRĘ

Po raz 144. wyruszy z naszego miasta Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pochylimy się nad hasłem „Wiara naszą siłą”. Do Piotrkowa wrócimy 19 lipca w godzinach popołudniowych. Już dziś zapraszam wszystkich do tego, aby przyjechać do Częstochowy na powitanie pielgrzymki na Jasnej Górze 14 lipca ok. godz. 16.00.

Cały czas trwają zapisy na pielgrzymkę, codziennie w godz. 16.00 – 19.00. Postarajmy się wykorzystać podane możliwości i nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Zapraszam członków grupy duchowej i wszystkich sympatyków pielgrzymki do gromadzenia się w swoich parafiach na Eucharystii wieczornej oraz modlitwie różańcowej w intencji pielgrzymów.

W dniu 15 lipca o godz. 8.00 w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze ks. bp Ireneusz Pękalski odprawi Mszę św. dla piotrkowskich pielgrzymów. Serdecznie zapraszamy.

Na stronie internetowej pielgrzymki www.doczestochowy.pl są dostępne różne informacje dotyczące pielgrzymki. Zapraszam to tego, by wspólnie tworzyć jej historię nadsyłając zdjęcia lub wspomnienia z ubiegłych lat. Jest również podany plan i orientacyjne godziny pobytu pielgrzymów w poszczególnych miejscach.

Wyrażam wdzięczność firmom, instytucjom, jak również bezimiennym ofiarodawcom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie pielgrzymki. Zachęcam do współpracy wszystkich, którzy chcieliby mieć swój udział w tym wydarzeniu.

Dzisiaj przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki, które będą przeznaczone na cele pielgrzymkowe. Bóg zapłać. 

Kierownik
144. Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej

(-­) Ks. Tomasz Estkowski

UWAGA:

Rozpoczęły się wakacje. Kancelaria w wakacje będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.0017.30. Sprawy pilne (np. pogrzeby) można zgłaszać i załatwiać po mszy św. rannej od godz. 7.30.