14 lipca 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2013 r.

DZISIAJ:

1. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska”.

2. przez okres wakacji, w lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Ostatnia msza św. w Piotrkowie w naszym kościele o godz. 20.30.

W MINIONYM TYGODNIU

w czwartek, 11 lipca, po raz 144. wyruszyła z naszego miasta Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem w tym roku są: słowa „Wiara naszą siłą”. Do Piotrkowa pielgrzymi wrócą 19 lipca w godzinach popołudniowych. Zapraszamy wszystkich, którzy będą mogli wybrać się dzisiaj do Częstochowy na powitanie pielgrzymki na Jasnej Górze ok. godz. 16.00.

Zapraszam członków grupy duchowej i wszystkich sympatyków pielgrzymki do gromadzenia się w swoich parafiach na Eucharystii wieczornej oraz modlitwie różańcowej w intencji pielgrzymów.

Jutro, 15 lipca o godz. 8.00 w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze ks. bp Ireneusz Pękalski odprawi Mszę św. dla piotrkowskich pielgrzymów. Serdecznie zapraszamy.

Na stronie internetowej pielgrzymki www.doczestochowy.pl są dostępne różne informacje dotyczące pielgrzymki. Zapraszam to tego, by wspólnie tworzyć jej historię nadsyłając zdjęcia lub wspomnienia z ubiegłych lat. Jest również podany plan i orientacyjne godziny pobytu pielgrzymów w poszczególnych miejscach.

UWAGA:

Rozpoczęły się wakacje. Kancelaria w wakacje będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.0017.30. Sprawy pilne (np. pogrzeby) można zgłaszać i załatwiać po mszy św. rannej od godz. 7.30.