21 lipca 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2013 r.

DZISIAJ:

1. dzisiaj dzień odpustu ku czci naszego patrona św. Jakuba Apostoła. Jednocześnie jest to uroczyste zakończenie 144 Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Z tej okazji sumę odprawi i kazanie wygłosi J.E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski. Serdecznie zapraszamy!

2. z racji III niedzieli miesiąca po prymarii spotkanie Kółek Różańcowych z Ks. Prałatem; msza św. o godz. 8.30 po łacinie; taca gospodarcza.

3. Po każdej mszy św. tradycyjnie poświęcamy pod farną wieżą pojazdy samochodowe prosząc o błogosławieństwo dla kierowców za przyczyną patrona – św. Krzysztofa. Polecamy KARTĘ KIEROWCY CHRZEŚCIJANINA – do nabycia za symboliczną złotówkę w zakrystii.

4. Tam również tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z artykułem o radości pielgrzymowania.

5. gościmy dziś O. Michała – Franciszkanina, który będzie głosić kazania na mszach św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 20.30. Będzie można nabyć po mszy św. „Rycerza Niepokalanej”. Pan Marcin obsłuży transmisję sumy odpustowej o godz. 11.30 w „Radio Niepokalanów”.

28. ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

W Rio de Janeiro 16 lipca rozpoczęły się katolickie Światowe Dni Młodzieży. Centralne obchody zaczynają się we wtorek 23 lipca. Potrwają 6 dni. Młodzież jest jeszcze w rozproszeniu, rozjechała się po diecezjach Brazylii. Dzięki temu poza Rio jest atmosfera radości i entuzjazmu. Ludzie z całego świata oczekują przybycia do Rio de Janeiro Ojca św. Franciszka. Wcześniej papież Franciszek poprosił o modlitwę papieża emeryta Benedykta XVI, który wybrał w ubiegłym roku miasto Rio de Janeiro miejscem organizacji Dni.

W MINIONYM TYGODNIU

w piątek, 19 lipca, powróciła 144  Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem w tym roku były słowa „Wiara naszą siłą”. Zapraszamy pielgrzymów, członków grupy duchowej i wszystkich sympatyków pielgrzymki do udziału w uroczystej mszy św. dziękczynnej po zakończonej tegorocznej pielgrzymce. Słowa naszej wdzięczności zechce przyjąć J. E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski za mszę św. sprawowaną w kaplicy Cudownego Obrazu w poniedziałek, 15 lipca. Dzisiaj jest znów z nami, aby podziękować za otrzymane łaski przez pielgrzymów. Bardzo dziękujemy! Podziękowania kieruję do Ks. Tomasza – kierownika pielgrzymki za trud jej przygotowania i troskliwego czuwania nad przebiegiem kolejnych dni rekolekcji w drodze. Dziękuję wszystkim kapłanom i klerykom, służbom technicznym, oraz mediom za relacje z pielgrzymkowego szlaku. OO. Franciszkanom za transmisję dzisiejszych uroczystości w Radio Niepokalanów. I Wam drodzy uczestnicy tej Świętej Eucharystii: kapłanom diecezjalnym i zakonnym, panu Prezydentowi Krzysztofowi Chojniakowi, panu Staroście Stanisławowi Cubale, Przewodniczącemu Rady Miasta panu Marianowi Błaszczyńskiemu, pielgrzymom wszystkich czterech grup. Słowa podziękowania należą się Ks. Prałatowi Stanisławowi za prowadzenie w tych dniach codziennie w piotrkowskiej farze nabożeństwa w intencji pielgrzymów.

W TYM TYGODNIU

1. w czwartek, 25 lipca – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

2. w piątek, 26 lipca – liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. – dzień wdzięczności i modlitwy za dziadków, emerytów i ludzi starszych. Odwiedźmy w ten dzień groby zmarłych dziadków, pomódlmy się tam i zadbajmy o porządek wokół grobów.

UWAGA:

Kancelaria w wakacje będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.0017.30. Sprawy pilne (np. pogrzeby) można zgłaszać i załatwiać po mszy św. rannej od godz. 7.30. Przez okres wakacji, w lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Ostatnia msza św. w Piotrkowie w naszym kościele o godz. 20.30.