28 lipca 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2013 r.

DZISIAJ:

1. Polecamy KARTĘ KIEROWCY CHRZEŚCIJANINA – do nabycia za symboliczną złotówkę w zakrystii. Tam również tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z artykułami o piotrkowskich pielgrzymkach.

2. dziś ostatnia niedziela miesiąca -msza św. o godz. 18.00 rozpocznie się Nieszporami.

W MINIONĄ NIEDZIELĘ:

J. E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski przewodniczył odpustowej mszy św. połączonej z dziękczynieniem

za otrzymane łaski wyproszone przez pielgrzymów. Bardzo dziękujemy!

W TYM TYGODNIU

1. W czwartek, 1 sierpnia jest Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego (69. rocznica wybuchu powstania). Mszy św. o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi będzie przewodniczył i homilię wygłosi J. E. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Łódzki. Z racji pierwszego czwartku miesiąca na mszy św. o godz. 18.00 modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2 w pierwszy piątek miesiąca msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W wakacje dzieci spowiadamy kwadrans przed każdą mszą św.

3. Czwarty ordynariusz w historii diecezji łódzkiej, biskup Józef Rozwadowski pełnił posługę pasterską w latach 1968 – 1986. Zmarł 3 sierpnia 1996 roku. W tym roku przypada siedemnasta rocznica jego śmierci. W sobotę, 3 sierpnia – o godz. 12.00w Archikatedrze Łódzkiej zostanie odprawiona koncelebrowana Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego. Bezpośrednio po Eucharystii będą odmówione modlitwy przy grobie Księdza Biskupa Józefa, który znajduje się w krypcie Archikatedry. Do udziału w liturgii serdecznie zapraszamy kapłanów, kleryków, siostry zakonne i wiernych świeckich Kościoła łódzkiego. Wszystkim też polecamy osobę zmarłego Księdza Biskupa Józefa Rozwadowskiego w osobistej modlitwie.

A u nas w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo Fatimskie po mszy wieczornej. Zapraszamy.

UWAGA:

Kancelaria w wakacje będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.0017.30. Sprawy pilne (np. pogrzeby) można zgłaszać i załatwiać po mszy św. rannej od godz. 7.30. W lipcu i sierpniu nie ma mszy św. o godz. 13.00. Ostatnia msza św. w Piotrkowie w naszym kościele o godz. 20.30.