18 sierpnia 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2013 r.

DZISIAJ:

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca sierpnia – msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Taca gospodarcza. Za składane ofiary na potrzeby  parafii dziękujemy – Bóg Zapłać!

2. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z informacjami o powrocie sióstr Dominikanek do Piotrkowa, oraz relacją z wyjazdu gimnazjalistów do Szklarskiej Poręby.

W TYM TYGODNIU:

1. Zmarł śp. + Adam Szmuc – ojciec Ks. Kazimierza. Pogrzeb jutro w Łańcucie o godz. 13.00.

2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zapraszamy!

NOWY REKTOR WSD W ŁODZI

Ks. dr Marek Marczak będzie nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Mianował go na to stanowisko 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny abp Marek Jędraszewski. Jednocześnie metropolita łódzki podziękował dotychczasowemu rektorowi, ks. Januszowi Lewandowiczowi za ponad 13-letnie pełnienie tej funkcji. Uroczyste wręczenie nominacji nastąpi we wtorek, 3 września, zaś prezentacja nowego rektora odbędzie się podczas inauguracji roku akademickiego łódzkich uczelni teologicznych.
Ks. Marek Marczak urodził się w 1969 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Bezpośrednio po egzaminie dojrzałości (ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie), wstąpił w 1987 r. do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Po jego ukończeniu przez dwa lata był wikariuszem w parafii św. Andrzeja Apostoła w Restarzewie Poduchownym. W 1996 r. rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, które ukończył w 2004 r. uzyskując tytuł doktora teologii. Od 2004 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne z teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym oraz w Instytucie Teologicznym w Łodzi. W 2005 r. został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii św. Doroty i św. Jana Chrzciciela w Łodzi. Uczestniczy w spotkaniach kręgów Kościoła Domowego, a w grudniu 2012 r. został mianowany przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego archidiecezjalnych duszpasterzem pracowników nauki. Uroczyste wręczenie nominacji nastąpi we wtorek 3 września br., zaś prezentacja nowego Księdza Rektora będzie miała miejsce podczas inauguracji roku akademickiego łódzkich uczelni teologicznych.

UWAGA:

1. Przypominamy, że w sierpniu kancelaria czynna jest w dni powszedni w godz. 16.0017.30. W niedziele nie ma mszy św. o godz. 13.00, a ostatnia msza św. niedzielna w Piotrkowie w naszym   kościele o godz. 20.30.

2. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku, Naszym Gościom i wszystkim, którzy przebywają na Ziemi Piotrkowskiej, życzymy zadowolenia  z wakacyjnego  pobytu w wśród nas.