25 sierpnia 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2013 r.

DZISIAJ:

Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z informacjami o nowym rektorze WSD w Łodzi Ks. Marku Marczaku i o wyjeździe naszych ministrantów nad morze.

W TYM TYGODNIU:

1. jutro w poniedziałek, 26 sierpnia święto NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

2. w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zapraszamy!

3. w czwartek, 29 sierpnia spotkanie katechetów regionu piotrkowskiego w par. Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00. W spotkaniu weźmie udział J. E. Ks. Bp Adam Lepa.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ:     

1. tradycyjna piesza pielgrzymka do Witowa na uroczystości odpustowe ku czci św. Augustyna wyruszy w najbliższą niedzielę z kościoła farnego po mszy św. o godz. 7.00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

2.  Zarząd Regionu Piotrkowskiego NSZZ „Solidarność” zaprasza na mszę św. w intencji Ojczyzny i „Solidarności” w niedzielę, 1 września w kościele OO. Jezuitów o godz. 9.30 w 33 rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

3. Kończą się wakacje. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w szkołach – w poniedziałek, 2 września. Z tej racji w najbliższą niedzielę, 1 września uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny modlitwą. Dyrekcje szkół z terenu naszej parafii, nauczycieli, katechetów, dzieci i rodziców zapraszamy na mszę św. szkolną o godz. 11.30.

UWAGA:

1. Przypominamy, że do końca sierpnia kancelaria czynna będzie w dni powszednie w godz. 16.0017.30.

2. jeszcze tylko w dzisiejszą niedzielę nie ma mszy św. o godz. 13.00, a ostatnia msza św. niedzielna w Piotrkowie w naszym kościele o godz. 20.30. Od najbliższej niedzieli tj. 1 września msza św. o 13.00 wraca do siatki niedzielnych mszy św.