8 września 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII Niedziela Zwykła – 8 września  2013 r.

DZISIAJ:

1.  Dzisiaj w święto Matki Bożej Siewnej modlimy się w intencji trudnej pracy rolników.

2.  Na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców uczniów klas drugich, którzy pragną posłać swoje  dzieci do I Komunii św. w maju 2014 r. Warunkiem jest udział w każdą niedzielę w 15 minutowej katechezie po mszy św. o godz. 11.30. Rodzice mają wybór: albo ta uroczystość na zakończenie klasy II, albo w normalnym cyklu przygotowania w nowej podstawie programowej w klasie III.

3. Na mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w szkole. Poświęcimy wasze tornistry i przybory szkolne.

4. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z artykułem o piotrkowskiej Farze.

W TYM TYGODNIU:

1. w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zapraszamy!

2. w czwartek skupienie miesięczne kapłanów naszego dekanatu o godz. 19.00. Zapraszamy parafian do wspólnego odmówienia z kapłanami Nieszporów.

3. w piątek spotkanie naszych katechetów o godz. 19.00 w Sali Piusa X.

4. w sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte o 7.00; 9.00 i 18.00.

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ:

1. rozpocznie się tydzień Wychowania Chrześcijańskiego

2. z racji trzeciej niedziela miesiąca msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Taca gospodarcza.

3. Pani Lusia Ogińska i jej mąż Pan Ryszard Filipski będą naszymi gośćmi na mszach o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Fragmenty poematu Lusi Ogińskiej „Pieśń o wypędzonych” stały się pretekstem do podjęcia w wersji filmowej tematu Dzieci Zamojszczyzny. Produkcji realizacji filmu podjęła się sama autorka poematu. To wzruszający dokument o eksterminacji bezbronnych polskich dzieci w latach 1942/43 na terenach Ziemi Zamojskiej. Należy przypominać o tych smutnych kartach naszej historii, bo to nasz patriotyczny obowiązek. Film trwający ok. 60 minut zostanie wyświetlony w Centrum idei ku Demokracji u Panien Dominikanek o godz. 18.00. Po projekcji będzie można kupić książkę z płytą DVD i porozmawiać z autorką.

UWAGA:

1.  Wszyscy chłopcy, którzy chcieliby być ministrantami są zaproszeni o przybycie na spotkanie w sobotę 21, września na godz. 12.00.

2. Po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy serie spotkań dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 września o godz. 18.45. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

3. kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku tylko w godz. 15.3017.30; w soboty 9.3011.00.

4. Przypominamy, że ostatnia msza św. niedzielna w Piotrkowie w naszym kościele o godz. 20.30.

5. Bierzmowanie w bieżącym roku szkolnym w naszej parafii odbędzie się w czerwcu 2014 r. Jest to sakrament, który wymaga od kandydatów podjęcia trudu przygotowania się do niego. Nie chodzi tylko o samo „odhaczanie” uczestnictwa we mszach świętych czy nabożeństwach i zbierania podpisów oraz „zaliczenia” katechizmu. Tu chodzi przede wszystkim o formację chrześcijańską i postawę indywidualną: ludzką, duchową, kulturalną. W tym roku chcemy przygotowanie do bierzmowania wyłączyć ze szkoły. Oznacza to, że kandydaci zgłaszają się do swoich parafii zamieszkania, aby tam rozpocząć cykl spotkań przygotowujących do przyjęcia tego sakramentu. W szkole normalnie uczestniczą w zajęciach z katechezy i realizują program katechezy z poszczególnych klas. Informacja ta niech dotrze również do wszystkich, którzy z różnych powodów nie przyjęli sakramentu bierzmowania wcześniej i chcieliby to uczynić. W tym roku szkolnym nie będziemy organizować innych dodatkowych grup. W naszej parafii pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek, 20 września o godz. 18.30.