15 września 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września  2013 r.

DZISIAJ:

1.  Dzisiaj przypada Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Rozpoczyna się także Tydzień Chrześcijańskiego Wychowania.

2.  z racji trzeciej niedziela miesiąca msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Taca gospodarcza.

3.  Pani Lusia Ogińska – dramatopisarka, malarka i poetka, jest naszym gościem na mszach o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Fragmenty poematu Lusi Ogińskiej „Pieśń o wypędzonych” stały się pretekstem do podjęcia w wersji filmowej tematu Dzieci Zamojszczyzny. Produkcji realizacji filmu podjęła się sama autorka poematu. To wzruszający dokument o eksterminacji bezbronnych polskich dzieci w latach 1942/43 na terenach Ziemi Zamojskiej. Należy przypominać o tych smutnych kartach naszej historii, bo to nasz patriotyczny obowiązek. Film trwający ok. 60 minut zostanie wyświetlony w Centrum idei ku Demokracji u Panien Dominikanek o godz. 18.00. Po projekcji będzie można kupić książkę z płytą DVD i porozmawiać z autorką.

4. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska”.

W TYM TYGODNIU:

1. w ramach tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego na mszy św. o godz. 18.00 krótkie rozważanie po Ewangelii. Zapraszamy rodziców, młodzież i dzieci, a już obowiązkowo w środę, 18 września – w święto Patrona Polski świętego Stanisława Kostki. Od godz. 17.30 okazja do odbycia spowiedzi dla tych dzieci, które jeszcze tego nie uczyniły na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

2. we wtorek o godz. 18.30 spotkanie Asysty z opiekunem Ks. Kazimierzem.

3. w sobotę, 21 września zapraszamy na spotkanie na godz. 12.00  wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby być ministrantami.

 

UWAGA:

1. Po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy serie spotkań dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 września o godz. 18.45. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

2. kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku tylko w godz. 15.3017.30; w soboty 9.3011.00.

3. Przypominamy, że ostatnia msza św. niedzielna w Piotrkowie w naszym kościele o godz. 20.30.

4.  Bierzmowanie w bieżącym roku szkolnym w naszej parafii odbędzie się w czerwcu 2014 r. Jest to sakrament, który wymaga od kandydatów podjęcia trudu przygotowania się do niego. Nie chodzi tylko o samo „odhaczanie” uczestnictwa we Mszach świętych czy nabożeństwach i zbierania podpisów oraz „zaliczenia” katechizmu. Tu chodzi przede wszystkim o formację chrześcijańską i postawę indywidualną: ludzką, duchową, kulturalną. W tym roku chcemy przygotowanie do bierzmowania wyłączyć ze szkoły. Oznacza to, że kandydaci zgłaszają się do swoich parafii zamieszkania, aby tam rozpocząć cykl spotkań przygotowujących do przyjęcia tego sakramentu. W szkole normalnie uczestniczą w zajęciach z katechezy i realizują program katechezy z poszczególnych klas. Informacja ta niech dotrze również do wszystkich, którzy z różnych powodów nie przyjęli sakramentu bierzmowania wcześniej, a chcieliby to uczynić teraz.

W tym roku szkolnym nie będziemy organizować innych dodatkowych grup. W naszej parafii pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek, 20 września o godz. 18.30.