22 września 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2013 r.

DZISIAJ:

1.  Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z artykułem o przyjęciu sakry biskupiej przez Ks. Arcybiskupa Konrada Krajewskiego i o krypcie w kościele farnym.

2. po mszy św. szkolnej o godz. 11.30 katechezę o wierze wygłosi Ks. Kazimierz.

3. dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej

W TYM TYGODNIU:

Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w poniedziałek, 23 września o godz. 18.45. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

Na mszach św. o godz. 10:00, 11:30 i 13:00 gościć będziemy o. SILVANUSA STOCKA z Tanzanii. Ojciec misjonarz przyjedzie wraz ze swoim zespołem, aby podzielić się z nami atmosferą mszy św. w klimacie Afryki. Będą śpiewy w rodzimym języku, świadectwo i dużo, dużo FURAHA. Ojciec Silvanus to człowiek bardzo ciekawy, pełen ducha misyjnego i szczerej radości. Serdecznie zapraszamy!

UWAGA:

1. kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku tylko w godz. 15.3017.30; w soboty 9.3011.00.

2. Przypominamy, że ostatnia msza św. niedzielna w Piotrkowie u fary o godz. 20.30.

3. Bierzmowanie w bieżącym roku szkolnym w naszej parafii odbędzie się w czerwcu 2014 r. Jest to sakrament, który wymaga od kandydatów podjęcia trudu przygotowania się do niego. Nie chodzi tylko o samo „odhaczanie” uczestnictwa we Mszach świętych czy nabożeństwach i zbierania podpisów oraz „zaliczenia” katechizmu. Tu chodzi przede wszystkim o formację chrześcijańską i postawę indywidualną: ludzką, duchową, kulturalną. W tym roku chcemy przygotowanie do bierzmowania wyłączyć ze szkoły. Oznacza to, że kandydaci zgłaszają się do swoich parafii zamieszkania, aby tam rozpocząć cykl spotkań przygotowujących do przyjęcia tego sakramentu. W szkole normalnie uczestniczą w zajęciach z katechezy i realizują program katechezy z poszczególnych klas. Informacja ta niech dotrze również do wszystkich, którzy z różnych powodów nie przyjęli sakramentu bierzmowania wcześniej, a chcieliby to uczynić teraz.

W tym roku szkolnym nie będziemy organizować innych dodatkowych grup. W naszej parafii pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbyło się w miniony piątek.