13 października 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października  2013 r.

NIEDZIELA PAPIESKA

DZISIAJ:

1. Niedziela Papieska – ofiary zbierane po mszach św. w do specjalnych puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” są przeznaczone na stypendia dla utalentowanej młodzieży.

2. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy”, Niedziela” i „Kalendarz Rolników” na 2014 rok. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z artykułem o pracach konserwatorskich.

W TYM TYGODNIU:

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.00.

2. w poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Wszystkich pracowników oświaty zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy św. spotkanie dyrektorów szkół z terenu parafii farnej u Ks. Proboszcza.

3. w piątek liturgiczne wspomnienie św. Łukasza – patrona pracowników Służby Zdrowia. Pracowników lecznictwa zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy św. spotkanie w salce z Ks. Proboszczem.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

1. trzecia niedziela miesiąca – msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim, taca gospodarcza.

2. Odbędzie się Modlitwa Różańcowa ulicami naszego miasta. O godz. 16.00 procesja wyruszy z parafii św. Jacka, przejdzie ulicą Rycerską do Runku, dalej do Sanktuarium OO Jezuitów, kościoła Farnego i ulicami: Krakowskie Przedmieście i Wiślaną do kościoła na Krakówce.

UWAGA:

1. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku tylko w godz. 15.30 17.30; w soboty 9.30 11.00.

2. w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii możemy składać na wypominki za zmarłych – roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe.

3. do zmiany czasu na zimowy – ostatnia msza św. niedzielna o godz. 20.30.

4. W tym roku nasza parafia będzie wizytowana przez Ks. Biskupa Ireneusza Pękalskiego, w niedzielę, 3 listopada. Aktualnie wizytują parafię Księża wizytatorzy naszej kurii; odwiedzają szkoły – uczestniczą w katechezie, a pan inżynier wyda swoją opinię o stanie technicznym obiektów parafialnych.

5. W środę, 6 listopada organizujemy wyjazd do Warszawy. W programie: zwiedzanie gmachu Sejmu, msza św. w kaplicy sejmowej i obiad w stołówce poselskiej. Przy dobrej pogodzie w drodze powrotnej pojedziemy na Cmentarz na Powązkach. Zapisy w kancelarii. Koszt – 50 zł.