20 października 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła – 20 października  2013 r.

DZISIAJ:

1. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy”, „Niedziela” i „Kalendarz Rolników” na 2014 rok. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z artykułem o św. Łukaszu – patronie pracowników Służby Zdrowia

2. trzecia niedziela miesiąca października;

– po mszach św. o godz. 7.00 i 10.00 spotkanie kółek Różańcowych z opiekunem – Ks. Prałatem;

– msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim;

– taca gospodarcza.

3. O godz. 16.00 odbędzie się Modlitwa Różańcowa ulicami naszego miasta. Procesja wyruszy z parafii św. Jacka, przejdzie ulicą Rycerską do Runku, dalej do Sanktuarium OO. Jezuitów, kościoła Farnego i ulicami: Krakowskie Przedmieście i Wiślaną do kościoła na Krakówce.

4. dzisiaj „niedziela statystyczna”. We wszystkich parafiach liczony jest udział wiernych w niedzielnej Eucharystii i ilość przyjętych komunii św.

W TYM TYGODNIU:

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.00.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

1. pamiętajmy o zmianie czasu na zimowy

2. msza św. o godz. 20.30 w niedzielnym porządku mszy św. po raz ostatni. Wznowimy ją ponownie od zmiany czasu na letni..

UWAGA:

1. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku tylko w godz. 15.30 17.30; w soboty 9.30 11.00.

2. w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii możemy składać na wypominki za zmarłych – roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe.

3. W tym roku przypada wizytacja kanoniczna naszej parafii. W niedzielę, 3 listopada w ramach ustalonego programu z licznym gronem parafian spotka się J. E. Ks. Biskup Ireneusz Pękalski. Wcześniej wizytowali parafię księża wizytatorzy naszej kurii; odwiedzili szkoły – uczestniczyli w katechezie, a pan inżynier wizyta sprawdził stan technicznym obiektów parafialnych.

4. W środę, 6 listopada organizujemy wyjazd do Warszawy. W programie: zwiedzanie gmachu Sejmu, msza św. w kaplicy sejmowej i obiad w stołówce poselskiej. Przy dobrej pogodzie w drodze powrotnej pojedziemy na Cmentarz na Powązkach. Zapisy w kancelarii. Koszt – 50 zł.