3 listopada 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI Niedziela Zwykła3 listopada 2013 r.

1. DZISIAJ:

(A) Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów w tygodnikach: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z kazaniem Ks. Arcybiskupa Konrada Krajewskiego.

(B) Dzisiaj wizytacje kanoniczną naszej parafii przeprowadza J. E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski.Na mszy św. o godz. 10.00 Ks. Biskup spotka się z Asystą, Bractwem św. Antoniego i Kółkami Różańcowymi, a o 11.30 się z młodzieżą i dziećmi  komunijnymi.

2. W TYM TYGODNIU:

(A) W środę, 6 listopada wyjazd do Warszawy o godz. 8.00 z parkingu przy I LO.  W programie: zwiedzanie gmachu Sejmu, msza św. w kaplicy sejmowej i obiad w stołówce poselskiej. Przy dobrej pogodzie w drodze powrotnej pojedziemy na Cmentarz na Powązkach. Jest jeszcze 6 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii. Koszt – 50 zł.

(B) w pierwszy czwartek listopada modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne na mszy św. o godz. 18.00.

(C) w piątek, 8 listopada o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej dziewiąte „Dialogi w Katedrze”. Kuria Metropolitalna Łódzka serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, Metropolitą Łódzkim. Tematem spotkania jest Wiara i życie wieczne.

(D) w sobotę – Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Można zyskać odpust zupełny. We wszystkich kościołach Archidiecezji Łódzkiej z  racji Roku Wiary pod zwykłymi warunkami i uczestniczac w uroczystej mszy św. dodajac odmówienie Wyznania Wiary.

3. WYPOMINKI FORMĄ PAMIĘCI O ZMARŁYCH:

Święta nasza Matka – Kościół modli się za zmarłych w specjalnej modlitwie tzw. WYPOMINKACH – czytanych w każdą niedzielę w naszej świątyni przed mszą św. o godz. 10.00. Na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe

4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

(A) Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

(B) Poetyckie Wypominki Witolda Stawskiego o godz. 18.40. Serdecznie zapraszamy!