10 listopada 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII Niedziela Zwykła10 listopada 2013 r.

1. DZISIAJ:

(A) Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

(B) Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów w tygodnikach: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska” – relacja z wyjazdu do Warszawy. W programie była msza św. w kaplicy sejmowej, zwiedzanie gmachu parlamentu, obiad w stołówcw poselskiej. Tu dziękujemy Panu Wojciechowi Pawlakowi, który przygotował wizytę logistycznie i czuwał nad jej przebiegim. Później modlitwa przy grobie męczennika Ks. Jerzego Popiełuski na Żoliborzu, najważniejsze groby na cmentarzu Powązkowskim i na koniec wizyta u OO.Jezuitów na ul. Rakowieckiej w Bobolanum – modlitwa przy relikwiach św. Andrzeja Boboli.

(C) Poetyckie Wypominki Witolda Stawskiego o godz. 18.40. Serdecznie zapraszamy!

2. W TYM TYGODNIU:

(A) jutro, w ramach wizytacji kanonicznej J. E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski będzie przewodniczyć mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w klasztorze OO. Bernardynów w 95 rocznicę Niepodległości.  Ks. Biskup spotka się też mieszkańcami naszej plebanii i zwizytuje kancelarię. Wizytacja klasztoru OO. Jezuitów odbędzie się 8 grudnia.

(B) w naszym kościele msze św. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. WYPOMINKI FORMĄ PAMIĘCI O ZMARŁYCH:

Święta nasza Matka – Kościół modli się za zmarłych w specjalnej modlitwie tzw. WYPOMINKACH – czytanych w każdą niedzielę w naszej świątyni przed mszą św. o godz. 10.00. Na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe

4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

trzecia niedziela miesiąca listopada:

– taca gospodarcza

– spotkanie Kółek Różańcowych po mszach św. o godz. 7.00 i 10.00

– msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim

– na mszy sw. szkolnej o godz. 11.30 poświęcenie modlitewników dzieciom komunijnym

– od godz. 9.00 osoby chętne będą mogli w salce oddać krew. To akcja „Kropelka Miłosierdzia” organizowana przez piotrkowskich honorowych krwiodawców.

UWAGA:

(A) Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ przy kościele OO. Bernardynów organizuje w sobotę, 16 listopada pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik. Zapisy na pielgrzymkę w kiosku klasztornym lub u O. Jana Zalasa. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy ul. Narutowicza.

(B) OO. Jezuici zapraszają na mszę św. o uzdrowienie we wtorek, 12 listopada o godz. 18.30, a w środę, 13 listopada na mszę św. za Ojczyznę, też o godz. 18.30.