17 listopada 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII Niedziela Zwykła17 listopada 2013 r.

1. DZISIAJ:

(A) z racji trzeciej niedziela miesiąca:

– spotkanie Kółek Różańcowych po mszach św. o godz. 7.00 i 10.00

– msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim.

– taca gospodarcza.

– po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Różańcowe

– po każdej mszy św. ofiary do puszek na pomoc dla FILIPIN, po przejściu tajfunu Haiyan

(B) na mszy św. szkolnej o godz. 11.30 poświęcenie modlitewników dzieciom komunijnym

(C) Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów w tygodnikach: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska” – z relacją z 9 Dialogów w Katedrze Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat „Wiara a życie wieczne” i tekstem o jesiennej zadumie.

(D) od godz. 9.00 osoby chętne będą mogli w salce oddać krew. To akcja „Kropelka Miłosierdzia” organizowana przez piotrkowskich honorowych krwiodawców.

 

2. W TYM TYGODNIU:

w środę – nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 18.00

 

3. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

(A) Zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi

(B) ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczyste zakońcenie Roku Wiary dla wszystkich parafii dekanatu piotrkowskiego w stacyjnym kościele farnym a mszy sw. o godz. 13.00. Koncelebrowanej mszy św. przewodniczy i kazanie wygłosi Ks. dr Przemysław Góra – Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

(C) Można zyskać odpust zupełny we wszystkich kosciołach Archidiecezji Łódzkiej z racji zakończenia Roku Wiary pod zwykłymi warunkami.

 

UWAGA:

OO. Bernardyni organizują dziękczynną pielgrzymkę do Torunia na 22-gą rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 30.11.2013 r. o godz. 6.00 z parkingu przy ul. Narutowicza. Zapisy w zakrystii. Koszt udziału – 45,- zł.