24 listopada 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV Niedziela Zwykła24 listopada 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. DZISIAJ:

(A) ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczyste zakońcenie Roku Wiary dla wszystkich parafii dekanatu piotrkowskiego w stacyjnym kościele farnym a mszy sw. o godz. 13.00. Koncelebrowanej mszy św. przewodniczy i kazanie wygłosi Ks. dr Przemysław Góra – Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży.Zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi

(B) Można zyskać odpust zupełny we wszystkich kosciołach Archidiecezji Łódzkiej z racji zakończenia Roku Wiary pod zwykłymi warunkami.

(C) nieszpory dzisiaj na mszy wieczornej

(D) Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów w tygodnikach: „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska” – z relacją ze spotkania z młodzieżą Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Pabianicach i tekstem o Chrystusie Królu Wszechświata

(E) upoważniony przez Ks. Proboszcza pan organista dostarcza do domów naszych parafian poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę. Ofiary składane z tego tytułu przeznaczamy na sfinansowanie montażu w Domu Parafialnym wymiennika ciepła przyłączenia do miejskiej sieci C.O. Gdyby kogoś nie było w domu zapraszamy po opłatek do kancelarii lub zakrystii.

2. W TYM TYGODNIU:

(A) w środę – nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 18.00

(B) w sobotę – msza św. imieninowa Ks. Proboszcza o godz. 18.00

3. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

rozpoczynamy Adwent – radasny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

UWAGA:

(A) OO. Bernardyni organizują dziękczynną pielgrzymkę do Torunia na 22-gą rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 30.11.2013 r. o godz. 6.00 z parkingu przy ul. Narutowicza. Zapisy w zakrystii. Koszt udziału – 45,- zł.

(B) „ŻYJE SIĘ TYLKO CHWILĘ”
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i okolic na uroczysty koncert ”Zaduszki poetyckie„ przygotowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. Koncert odbędzie się 25 listopada 2013 (poniedziałek) o godz. 17.30 w auli szkoły. Zaduszki to rozważania na temat wartości ludzkiego życia, śmierci i przemijania. W koncercie znajdzie się poetycka refleksja Leopolda Staffa, Haliny Poświatowskiej, Czesława Miłosza. Młodzież zaśpiewa m.in. utwory Michała Bajora, Edwarda Stachury, Marka Grechuty, Tadeusza Woźniaka.