1 grudnia 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu1 grudnia 2013 r.

1. DZISIAJ:

(A) rozpoczynamy Adwent – radasny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

(B) Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów w tygodnikach: „Idziemy”, „Niedziela” i „ChiT”. W zakrystii oprócz prasy katolickiej – świece na wigilijne stoły. To coroczna akcja Caritasu pomocy dzieciom. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska” – z relacją z parafii  Bł. Jana Pawła II z zakończenia prac przy fundamentach kościoła i tekst Ks. Tomasza o poetyckim spektaklu zaduszkowym w I LO. Zamieszczony plakat informuje o najtańszym sposobie wyjazdu do Rzymu na kanonizację Bł. Jana Pawła II w kwietniu przyszłego roku – pociągiem za jedyne 900,- zł.

(C) upoważniony przez Ks. Proboszcza pan organista dostarcza do domów naszych parafian poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę. Ofiary składane z tego tytułu przeznaczamy na sfinansowanie montażu w Domu Parafialnym wymiennika ciepła przyłączenia do miejskiej sieci C.O. Gdyby kogoś nie było w domu zapraszamy po poświęcony opłatek do kancelarii lub zakrystii.

 

2. W TYM TYGODNIU:

(A) zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 7.00. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.00

(B) w środę – nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 18.00

(C) w pierwszy piątek grudnia msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź dzieci od 15.30.

(D) w piewrwszą sobotę Nabożeństwo Fatimskie po mszy św. o godz. 18.00.

 

3. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

(A) Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie

(B) po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do przyjecia sakramentu Bierzmowania

(C) na mszy św. szkolnej o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom komunijnym

 

UWAGA:

(A) we wtorek, 3 grudnia o godz. 17.00 w Sankuarium OO. Jezuitów msza św. z okazji odpustu św. Franciszka Ksawerego. Gościem będzie Ks dr Piotr Pawlukiewicz. Wygłosi homilię i póżniej konferencję szczególnie skierowaną do młodzieży. Warto się wybrać!

(B) klub Gazety Polskiej w Piotrkowie organizuje akcję świąteczną dla Kresowych Kombatantów na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Produkty na paczki można składać każdego dnia do 22 grudnia 2013 r w zakrystii kościoła OO. Bernardynów. Do paczki dla naszych Kresowych Bohaterów chcemy włoży kawę (mielona lub rozpuszczalna), herbatę, kakao, olej, makaron, cukier, owoce w puszce, ciastka, bakalie, czekolada oraz najważniejszy element – KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŻYCZENIAMI.