8 grudnia 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu 8 grudnia 2013 r.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. DZISIAJ:

(A) odpalamy kolejną – drugą świecę w Adwentowym Wianuszku. Adwent – to radasny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 7.00. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.00.

(B) Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów w tygodnikach: „Idziemy”, „Niedziela” i „ChiT”. W zakrystii oprócz prasy katolickiej – świece i poświęcony opłatek na wigilijne stoły. Coroczna akcja Caritasu niesie na Święta Bożego Narodzenia pomoc dzieciom. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska” – z planem Adwentowych Dni Skupienia w naszym kościele,

oraz informacją o włączeniu Metropolity Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na okres pięciu lat do grona Członków Kongregacji Wychowania Katolickiego.

(C) po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do przyjecia sakramentu Bierzmowania

(D) na mszy św. szkolnej o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom komunijnym

(E) po każdej mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. W TYM TYGODNIU:

(A) we wtorek msza św. o uzdrowienie w Sanktuarium OO. Jezuitów o godz. 18.30.

(B) w  środę – nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 18.00

(C) Roraty dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.00.

(D) w piątek, 13 grudnia msza św. o godz. 13.30 w intencji dyrekcji, nauczycieli i uczniów II Gimnazjum. O godz. 18.30 msza św. w intencji ojczyzny w kościele OO. Jezuitów.

 

3. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

trzecia niedziela miesiąca grudnia:

– taca gospodarcza

– spotkanie Kółek Różańcowych po mszach św. o godz. 7.00 i 10.00.

– msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim

4. SPRAWY GOSPODARCZE:

Zakończyliśmy prace zaplanowane na ten rok. Objęły one prace konserwatorskie szczytu schodkowego i szkarp przy prezbiterium. Możliwe to było dzięki sfinansowaniu zadań przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Pana Prezydenta Urzędu Miasta Piotrkowa Tryb. i Ks. Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego.

UWAGA:

klub Gazety Polskiej w Piotrkowie organizuje akcję świąteczną dla Kresowych Kombatantów na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Produkty na paczki można składać każdego dnia do 22 grudnia 2013 r. w zakrystii kościoła OO. Bernardynów. Do paczki dla naszych Kresowych Bohaterów chcemy włoży kawę (mielona lub rozpuszczalna), herbatę, kakao, olej, makaron, cukier, owoce w puszce, ciastka, bakalie, czekolada oraz najważniejszy element – KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŻYCZENIAMI.