15 grudnia 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu 15 grudnia 2013 r.

1. DZISIAJ:

(A) odpalamy kolejną – trzecią świecę w Adwentowym Wianuszku. Rozpoczynamy Adwentowe Dni Skupienia. Rekolekcje prowadzi proboszcz parafii w Łyżkowicach Ks. kan. Jerzy Modelewski. Program w tygodniku Ziemia Piotrkowska i w gablocie.

(B) po mszach św. o godz. 7.00 i 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych z Ks. Prałatem, a o godz. 8.30 msza św. w języku łacińskim, a po mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Różańcowe.

(C) Zachęcamy do lektury tygodników „Idziemy” i „Niedziela”. Do pobrania „Ziemia Piotrkowska” ze ciekawym artykułem O. Stanisława Łucarza – jezuity z Krakowa. W zakrystii można też nabyć poświęcone opłatki i świeczki na wigilijne stoły, rozprowadzane przez Caritas w ramach świątecznej pomocy dzieciom.

(D) dzisiaj III niedziela miesiąca – taca gospodarcza. Za złożone ofiary na potrzeby parafii dziękujemy. Po wszystkich mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.

2. W TYM TYGODNIU:

(A) Codziennie Roraty dla dorosłych o godz. 7.00, a dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę w ramach rekolekcji i w piątek godz. 16.00. Przynosimy lampiony.

(B) w środę, dzień spowiedzi: od godz. 9.00 i od 16.00. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z intencjami dziękczynno – błagalnymi oraz modlitwy za ostatnio zmarłych parafian o godz. 18.00.

 

3. SPRAWY GOSPODARCZE:

Z myślą o osobach bardziej wrażliwych na zimno zakupiliśmy promienniki ciepła, które pan konserwator pozwolił zamieścić na statywach. W związku z tym prosimy o uwagę przechodząc obok nich.

 

UWAGA:

Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie organizuje akcję świąteczną dla Kresowych Kombatantów na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Produkty na paczki można składać każdego dnia do 22 grudnia 2013 r. w zakrystii kościoła OO. Bernardynów. Do paczki dla naszych Kresowych Bohaterów chcemy włoży kawę (mielona lub rozpuszczalna), herbatę, kakao, olej, makaron, cukier, owoce w puszce, ciastka, bakalie, czekolada oraz najważniejszy element – KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŻYCZENIAMI.

 

PROGRAM ADWENTOWYCH DNI SKUPIENIA

W Niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 ( dla dzieci). 13.00 i 18.00.

w poniedziałek, wtorek i środę

  • godz.    7.00 –  Roraty z nauką ogólną
  • godz.    9.00  i 18.00  – msza św. z nauką ogólną
  • godz.  16.00 –  Roraty dla dzieci
  • godz.  17.00 –  Roraty dla młodzieży

rekolekcje prowadzi: Ks. kan. Jerzy Modelewski – proboszcz par. Łyszkowice

Dzień spowiedzi – środa, 18 grudnia 2013 r. od godz. 9.00 i od godz. 16.00

 

UWAGA:

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Piotrkowa i okolic na uroczysty Koncert bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Koncert odbędzie się 18 grudnia 2013 r. (środa) o godz. 17.30 w auli szkoły. Niech w klimat tych szczególnych świąt wprowadzą nas piękne polskie wiersze, tradycyjne kolędy, pastorałki i popularne piosenki świąteczne. Wstęp wolny.