22 grudnia 2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu 22 grudnia 2013 r.

1. DZISIAJ:

(A) odpalamy ostatnią – czwartą świecę w Adwentowym Wianuszku. Do Świąt Narodzenia Pańskiego blisko. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.

(B) Zachęcamy do lektury tygodników „Idziemy” i „Niedziela” (numer podwójny za 9 zł. z kalendarzem na 2014 rok, płytą CD z kolędami i opłatkiem). Do pobrania „Ziemia Piotrkowska” artykułem O. Stanisława Łucarza – jezuity z Krakowa i opisem prowadzonych w tym roku prac konserwatorskich w naszym kościele. W zakrystii można też nabyć poświęcone opłatki i świeczki na wigilijne stoły, rozprowadzane przez Caritas w ramach świątecznej pomocy dzieciom.

2. W TYM TYGODNIU:

(A) jutro i we wtorek ostatnie Roraty o godz. 7.00. Po tych mszach można będzie jeszcze odbyć spowiedź świąteczną.

(B) We wtorek przypada – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypominamy i jednocześnie zachęcamy wszystkich parafian do zachowania naszej polskiej tradycji, w tym postu – wstrzemięźliwości od mięsa oraz różnych używek, łącznie z alkoholem. Z racji Wigilii nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.  Zatroszczmy się w tym dniu, aby nikt nie był smutny i samotny. Otwórzmy drzwi naszych serc dla Bożej Dzieciny. Adwentowa dekoracja zamkniętych drzwi miała nam o tym przypomnieć. Święta Narodzenia Pańskiego niech będą okazją do rozmów, wzajemnego przebaczenia i śpiewania kolęd w domach, a później w kościele. Jak w roku biegłym tak i w tym zapraszamy na Pasterki: szczególnie dzieci i młodzież o godz. 22.00 i dorosłych o godz. 24.00. Wspólne półgodzinne kolędowanie przed liturgią mszy św. pasterskiej o północy.

(C) W I Święto BOŻEGO NARODZENIA Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00 (nie ma mszy św. o godz. 7.00). W drugi dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego.

3. SPRAWY GOSPODARCZE:

Z myślą o osobach bardziej wrażliwych na zimno zakupiliśmy promienniki ciepła, które pan konserwator pozwolił zamieścić na statywach. W związku z tym prosimy o uwagę przechodząc obok nich.

Kościół jest ogrzewany, prosimy o zamykanie drzwi.

4. ROZKŁAD KOLĘDY:

Podamy w I Święto Bożego Narodzenia tj. w czwartek. W tym roku w kolędzie nie są w możliwości pomóc nam OO. Bernardyni, stąd też po Nowym Roku – zgodnie z tradycją odwiedzimy najpierw mieszkańców sektora pomiędzy ulicami: Słowackiego i Piastowską, Aleją 3 Maja a torami kolejowymi.

Jutro młodzież będzie ubierać choinki. Mamy ich nieco więcej, dlatego prosimy o przekazanie jutro po Roratach ozdób na drzewka choinkowe – choćby symbolicznie jednej bombki.