26 stycznia 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 III Niedziela  Zwykła – 26 stycznia 2014 r.

 1. DZISIAJ:

(A) Zachęcamy do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”, a w tygodniku „Ziemia Piotrkowska” – ciekawy artykuł o Koronce do Bożego Miłosierdzia O. Stanisława Łucarza jezuity z Krakowa i kilka dobrych rad na udane ferie dla rodziców, ale także dla dzieci i młodzieży

(B) dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca stycznia msza św. o godz. 18.00 rozpocznie się Nieszporami.

 

2. TYDZIEŃ EKUMENICZNY:

Wczoraj zakończyliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tym roku przeżywany pod hasłem: „ Czyż Chrystus jest podzielony?”

3. W TYM TYGODNIU:

(A) w środę – nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 18.00.

(B) w sobotę – Nabożeństwo Fatimskie po mszy św. o godz. 18.00.

 

4. PROGRAM KOLĘDY :

Program  wizyt duszpasterskich wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.

                                                      

Uwaga !

(A) Do końca kolędy sprawy kancelaryjne załatwiamy przed wieczorną mszą św. od godz. 17.30 do ostatniego petenta. W soboty po mszy św. porannej od godziny 7.30 również do ostatniego petenta.

(B) Jeśli komuś jest w świątyni zimno, prosimy siadać pod promiennikami ciepła.

Przy tej sposobności bardzo prosimy o nie wyziębianie nagrzewanego wnętrza, przez zamykanie drzwi po wejściu do świątyni.

(C) w I sobotę miesiąca lutego pielgrzymka kolejnych trzech dekanatów m.in. piotrkowskiego do Sanktuarium MBZ w Łodzi. Zapisy na wspólny wyjazd w kancelarii

do czwartku. Autokar zbierze wszystkich pielgrzymów z naszych piotrkowskich parafii. Wyruszy sprzed I LO im. Bolesława Chrobrego w sobotę, 1 lutego o godz. 8.00.

Tu wsiądą parafianie św. Jacka, Nawiedzenia NMP z Krakówki i nasi farni, a później parafianie NMP Królowej Pokoju, NSJ, Miłosierdzia Bożego i Błogosławionego Jana Pawła II.