16 lutego 2014

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 VI Niedziela  Zwykła – 16 luty 2014 r.

 

1. DZISIAJ:

(A) III niedziela miesiąca lutego – taca gospodarcza. Za składane ofiary opłacimy rachunki za ogrzewanie kościoła i plebanii.

(B) po mszach św. o godz. 7.00 i 10.00 spotkania Kółek Różańcowych z Ks. Prałatem.

(C) msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim.

(D) po mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Różańcowe.

(E) zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” do nabycia w zakrystii. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska” – z artykułem o spotkaniach z chorymi biskupów łódzkich w Światowym Dniu Chorych i ciekawy tekst o modlitwie O. Stanisław Łucarza – Jezuity z Krakowa.

 

2. W TYM TYGODNIU:

w środę – nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 18.00.

w sobotę – o godz. 19:00 w kościele Panien Dominikanek kolejny wykład 5. edycji dominikańskiej szkoły wiary na temat „Chwytaj dzień i nie marnuj nocy. Sztuka zdobywania i tracenia” mówił będzie o. Wojciech Jędrzejewski OP.

 

Uwaga !

(A) od jutra wracamy do godzin otwarcia biura parafialnego sprzed Bożego Narodzenia.

(B) Uwaga narzeczeni. Kurs przedmałżeński rozpocznie się we wtorek, 25 lutego o godz. 18.30. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

(C) od 17 lutego msze św. o godz. 7.00 w dni powszednie będą sprawowane jako recytowane, bez udziału pana organisty. Szukamy możliwości uzyskania płynności finansowej parafii farnej w skali miesiąca – stąd niezbędne są pewne ograniczenia.

 

PODSUMOWANIE  KOLĘDY A.D. 2013 / 2014   

Zakończyliśmy składanie wizyt duszpasterskich w naszej parafii. Dziś chcemy podziękować za miłą atmosferę w jakiej dopełniały się spotkania duszpasterzy z wiernymi w czasie kolędy. Była to sposobność do wspólnej modlitwy kapłana z rodziną  i udzielenia obecnym podczas kolędy domownikom bożego błogosławieństwa, a także odbycia rozmowy o sprawach najważniejszych dla poszczególnych rodzin i osób. Odwiedziliśmy ponad połowę naszych parafian. Pukaliśmy do wszystkich drzwi omijając jedynie te mieszkania, gdzie na pewno wiedzieliśmy, iż nie jesteśmy tam oczekiwani.

Nas, waszych duszpasterzy najbardziej interesowały sprawy związane z życiem religijnym, jednak z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwaliśmy się w podejmowane przez parafian tematy związane z aktualną sytuacją na rynku pracy w kraju i za granicą. Trudną sytuacją w służbie zdrowia interesowali się zwłaszcza starsi parafianie, którym czasami trudno wykupić wszystkie leki.  W wielu rodzinach, gdzie dzieci studiują – sytuacja materialna jest trudna. Chcemy bardzo serdecznie podziękować za złożone ofiary z racji kolędy.