23 lutego 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII Niedziela  Zwykła – 23 lutego 2014 r.

 

1. DZISIAJ:

(A) zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” do nabycia w zakrystii. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska” – z ciekawym artykułem pana Wojciecha Malesy o tym, dlaczego warto studiować teologię.

(B) msza św. o godz. 18.00 rozpocznie się Nieszporami.

(C) z inicjatywy członków wspólnot modlitewnych przy naszej parafii po każdej mszy św. będą zbierane podpisy poparcia dla wniosku o poddanie pod referendum sprawy przyszłości Lasów Państwowych i Polskiej Ziemi. Dyżur w kruchcie pełnić będą wspólnoty Żywej Róży i Bractwa św. Antoniego.

 

2. W TYM TYGODNIU:

(A) we wtorek, 25 lutego o godz. 18.30 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

(B) w środę – nowenna do M.B. Nieustającej pomocy o godz. 18.00. Spotkanie katechetów w Sali spotkań o godz. 18.45.

(C) w czwartek skupienie kapłanów dekanatu piotrkowskiego o godz. 19.00. Do wspólnej modlitwy Nieszporów zapraszamy chętnych parafian.

 

Uwaga !

(A) do biura parafialnego zapraszamy od poniedziałku do piątku od 16.00 do 17.30. W soboty od 9.30 od 11.00.

(B) od 17 lutego msze św. o godz. 7.00 w dni powszednie są sprawowane jako recytowane, bez udziału pana organisty. Szukamy możliwości uzyskania płynności finansowej parafii farnej w skali miesiąca – stąd niezbędne są pewne ograniczenia.

(C) w czwartek do Domu Księży Emerytów przeprowadził się Ks. kan. Ignacy Wielgus. W styczniu dwukrotnie był hospitalizowany. Dalsza jego pomoc duszpasterska w naszej parafii ze względów zdrowotnych nie będzie możliwa. Ks. Ignacy blisko 30 lat swojego życia kapłańskiego związał z posługą duszpasterską w naszej parafii. Od 1957 r. był tu wikariuszem przez sześć lat, potem proboszczem w parafiach: Pawlikowie, Srock i Gomulin, a od 22 lat w naszej parafii – emerytem rezydentem. Dzisiaj  chcę podziękować Ks. Ignacemu za minione lata pracy pośród nas. Jak wróci do sił i będzie się dobrze czuł, to w dniu swoich 90 urodzin – 18 maja 2014 r. będziemy mieli okazję modlić się wspólnie z Jubilatem w piotrkowskiej Farze.