13 kwietnia 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa – 13 kwietnia 2014 r.

1. DZISIAJ:

(A) Czytajmy prasę katolicką: w do nabycia „Niedziela” i „Idziemy”. Do pobrania tygodnik ”Ziemia Piotrkowska” z artykułem Ks. Marka Dziewieckiego pt. „ Nawrócić się to odzyskać pragnienia”. Zachęcam do lektury!

(B) po mszach św. zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i promocja książki Ks. Waldemara Kulbata: „O Bogu, wierze, nauce, mediach i ewangelizacji”

(C) o godz. 11.30 uroczyste poświecenie gałązek palmowych z procesją wokół kościoła.

(D) Spotkanie młodych w „Marszu dla Jezusa” w Łodzi. Procesja z kościoła św. Faustyny na placu Niepodległości do Bazylice Katedralnej. Zachęcamy młodzież naszej parafii do udziału w tym spotkaniu z Ks. Arcybiskupem Markiem.

(E) Gorzkie Żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

2. W TYM TYGODNIU:

(A) w poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje dla uczniów Gimnazjum nr 2, Gimnazjum ZDZ i uczniów SP 5 i 16 w naszej FARZE. Prowadzi Ks. Władysław Pietrzyk z Ozorkowa.

(B) w Wielką Środę – „Noc konfesjonałów”. W kościele Farnym dyżur kapłana w konfesjonale. Od godz. 21.30 do północy.

(C) w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę – nabożeństwa Triduum Paschalnego o godz. 18.00.

(D) w Wielką Sobotę – święcenie pokarmów od godz. 8.00 do 14.30.

(E) Rezurekcja z procesją w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.

3. DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA:

W Wielką Środę, 16 kwietnia o godz. 18.30Misterium Męki Pańskiej ulicami miasta, rozpocznie się na stopniach kościoła NSJ. Trasa jak w roku ubiegłym, scena ukrzyżowania na skarpie przy klasztorze OO. Bernardynów i zakończenie w kościele. Zachęcamy do licznego udziału.

UWAGA:

1) Przy parafii farnej powołujemy Klub Przyjaciół Seniora „U Jakuba”. Pierwsze spotkanie w czwartek, 24 kwietnia o godz. 16.00 (jajeczko)

2) Odkrywamy talenty muzyczno – wokalne: zajęcia warsztatowe dla młodzieży gimnazjalnej. Pierwsze spotkanie w salce w piątek, 25 kwietnia o godz. 16.00.

3) Aby okazać troskę o talenty plastyczne u najmłodszych zakładamy – Klubik małolata „Na Starówce” (dzieci z SP) i ogłaszamy Wielkanocny konkurs plastyczny. Prace można składać w kancelarii bądź w zakrystii do soboty, 26 kwietnia. Rozstrzygnięcie podamy w ogłoszeniach w Niedzielę Miłosierdzia.

4) Planujemy, o ile będą chętni Kursy komputerowe dla starszych parafian – „55+”. (IV edycja w maju i czerwcu – ) zapisy w kancelarii.