20 kwietnia 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WIELKANOCNA – 20 kwietnia 2014 r.

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.  DZISIAJ:

msze św. o godz. 6.00 (Rezurekcja) 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 (z liturgią chrzcielną) i 18.00.

2.  W  TYM  TYGODNIU:

  • w Poniedziałek w oktawie Wielkanocny – msze św. jak w każdą niedzielę. Zbiórka ofiar do puszek na KUL
  • we Wtorek – pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

3.  W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

uroczystości kanonizacyjne bł. Jana Pawła II w Rzymie.     

4.   PODZIĘKOWANIA:

(1)  Za pełnienie warty przy Grobie Bożym dziękujemy LSO i harcerzom.

(2)  Za uświetnienia procesji rezurekcyjnej: Asyście, panu organiście Andrzejowi, lektorom i ministrantom, oraz  wszystkim uczestniczącym  w procesji.

(3)  Podziękowania składam wszystkim, którzy złożyli ofiary na urządzenie w naszej świątyni Ciemnicy i Grobu Bożego. Firmie „CALLA” za kwiaty do Grobu Bożego.

(4)  Osobiście chcę gorąco podziękować moim współpracownikom: Ks. Tomkowi (Wielka Sobota), Ks. Kazimierzowi ( Wielki Piątek) oraz Ks. Stanisławowi za wiele godzin posługi w konfesjonale. Panu kościelnemu Sławomirowi, pani Marii i dwom parafianom wolontariuszom – za prace porządkowe w świątyni i zakrystii w Wielki Czwartek, a pani plastyk Mirosławie Żołubak z Łodzi za dekorację Bożego Grobu i Ciemnicy.

 

UWAGA:

1) Przy parafii farnej powołujemy Klub Przyjaciół Seniora „U Jakuba”. Pierwsze spotkanie w czwartek, 24 kwietnia o godz. 16.00 (jajeczko)

2) Odkrywamy talenty muzyczno – wokalne: zajęcia warsztatowe dla młodzieży gimnazjalnej. Pierwsze spotkanie w salce w piątek, 25 kwietnia o godz. 16.00.

3) Aby okazać troskę o talenty plastyczne u najmłodszych zakładamy – Klubik małolata „Na Starówce” (dzieci z SP) i ogłaszamy Wielkanocny konkurs plastyczny. Prace można składać w kancelarii bądź w zakrystii do soboty, 26 kwietnia. Rozstrzygnięcie podamy w ogłoszeniach w Niedzielę Miłosierdzia.

4) Planujemy, o ile będą chętni Kursy komputerowe dla starszych parafian – „55+”. Zapisy w kancelarii.