3 maja 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość NMP Królowej Polski

3 maja 2014 r. 

1. DZISIAJ:

Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Główna msza św. dla Piotrkowian o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny w klasztorze OO. Bernardynów. Liturgii przewodniczył będzie i kazanie wygłosi J.E. Ks. Bp Ireneusz Pękalski . Udział w uroczystościach wezmą przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, kombatanci, służby mundurowe, dzieci i młodzież, związki zawodowe i branżowe – wszyscy ze sztandarami. Po mszy św. złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą na murach klasztoru. W kościele farnym nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Zapraszamy!

2. JUTRO:

Kwietniowa taca gospodarcza. Za składane ofiary na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy.

3. W 2 i 3 NIEDZIELĘ MAJA:

Dzień I Komunii św. Osoby nie zainteresowane bezpośrednio tym wydarzeniem zapraszamy na msze św. w innych godzinach.

4. MAJOWE NABOŻEŃSTWA:

zgodnie z farną tradycją w niedziele i dni powszednie po mszy św. wieczorowej o godz. 18.30. Zapraszamy!

Uwaga:

  • Od jutra, tj. od pierwszej niedzieli maja, tj. 4.05 2014 r. przywracamy w porządku niedzielnym naszej parafii mszę św. o godz. 20.30. Tę krótką, zakończoną Apelem Jasnogórskim mszę św. polecamy szczególnej uwadze pracującym w niedziele.
  • Planujemy, o ile będą chętni Kursy komputerowe dla starszych parafian „55+”. (IV edycja w maju i czerwcu) – na razie zapisała się tylko jena osoba.