11 maja 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna

 11 maja 2014 r.

1. DZISIAJ:

(A) Msza św. o godz. 16.00 przed Domem Kultury w Rakowie. Przed rokiem poświęcaliśmy plac pod jego budowę, a dzisiaj już przekazany będzie do użytkowania. Majowe spotkania w Rakowie są już tradycją i łączą się z modlitwą o urodzaje i poświęceniem pól, oraz modlitwą za rolników.

(B) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia „Niedziela”, „Idziemy” oraz Biblia.

2. W NIEDZIELE KOMUNIJNE:

(A) W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca maja – taca gospodarcza. Msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim.

(B) Dzieci komunijne przystępują w dwóch grupach o 10.00 i o 11.30. Osoby nie zainteresowane bezpośrednio tym wydarzeniem zapraszamy na msze św. w innych godzinach.

(C) Msza św. z godz. 13.00 rozpocznie się ok. 13.30. W piotrkowskiej Farze będą doroczne uroczystości Ruchu Ludowego w wymiarze wojewódzkim. Przed mszą św. krótki koncert.

3. MAJOWE NABOŻEŃSTWA:

Od poniedziałku do piątku „Biały Tydzień” dzieci komunijnych. Po mszy św. nabożeństwo majowe. Zapraszamy! W piątek, 16 maja odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców: z SP 16 o godz. 15.30 i z SP 11 o godz. 16.30.

 

Uwaga:

(A) od pierwszej niedzieli maja przywróciliśmy w porządku niedzielnym naszej parafii mszę św. o godz. 20.30. Tę krótką, zakończoną Apelem Jasnogórskim mszę św. polecamy szczególnej uwadze pracującym w niedziele.

(B) we wtorek, 13.05 2014 r. ostatnia edycja przed wakacjami kursu przedmałżeńskiego. Zainteresowanych zapraszamy do salki o godz. 19.00.

 

PIOTRKÓW PUŁKOWNIKOWI PILECKIEMU

– we wtorek. 13 maja u OO. Jezuitów msza św. w intencji Ojczyzny i śp. Pułk. Witolda Pileckiego godz. 18.30.

– w Środę, 14 maja, na godzinę 18.00 u OO. Bernardynów Otwarcie Wystawy i wykład „Skazany na nieistnienie – Pułkownik Witold Pilecki”.

– Marsz Pileckiego w niedzielę, 18 maja na godzinę 17.00. Gromadzimy się na placu przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Marsz przejdzie ulicą Słowackiego do amfiteatru, gdzie zakończymy Marsz patriotycznym śpiewem. Będą z nami duchowni, posłowie, historycy, grupy rekonstrukcyjne i przedstawiciele organizacji patriotycznych, obywatelskich.

 

DZIĘKCZYNIENIE ZA KANONIZACJĘ

Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat dla Kościoła w Polsce jest kanonizacja Jana Pawła II – Papieża Polaka, połączona z kanonizacją „dobrego papieża” Jana XXIII. Święty Jan Paweł II przez cały pontyfikat szczególną troską otaczał dzieci i młodzież. Niejednokrotnie powtarzał, iż młodzi są nadzieją świata i Kościoła, jego wielką nadzieją na przyszłość. Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców w poniedziałek 19 maja br. o godz. 1000 na Mszę Świętą dziękczynną za dar świętych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi. Uroczystej celebrze będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki. Niech szczególnie zaproszonymi poczują się społeczności szkolne, którym patronuje święty Jan Paweł II.

   Ks. dr Jarosław Pater

   Przewodniczący wydziału Katechetycznego