18 maja 2014

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna – 18 maja 2014 r.

1. DZISIAJ:

(A) III niedziela miesiąca maja. Spotkanie kółek Różańcowych z Ks. Prałatem po prymarii i po mszy św. o godz. 10.00. Taca gospodarcza. Msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim.

(B) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia „Niedziela”, „Idziemy” oraz Biblia.

(C) Dzieci komunijne przystępują w dwóch grupach o 10.00 i o 11.30.

(D) Msza św. z godz. 13.00 rozpocznie się ok. 13.30. W piotrkowskiej Farze będą doroczne uroczystości Ruchu Ludowego w wymiarze wojewódzkim. Przed mszą św. krótki koncert.

(E) Marsz Pileckiego dzisiaj o godz. 17.00 gromadzimy się na placu przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Marsz przejdzie ulicą Słowackiego do amfiteatru, gdzie zakończymy Marsz patriotycznym śpiewem. Będą z nami duchowni, posłowie, historycy, grupy rekonstrukcyjne i przedstawiciele organizacji patriotycznych, obywatelskich.

2. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

(A) Rocznica pierwszej komunii św. Dzieci przystępują w dwóch grupach o 10.00 SP 5 i o 11.30 SP Nr 11 i 16. Osoby nie zainteresowane tym wydarzeniem zapraszamy na msze św. w innych godzinach.

(B) pielgrzymka rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach. Głównym celebransem Mszy świętej, sprawowanej o godz. 11.00 będzie biskup Jan Wątroba z Rzeszowa, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Rodzin. Motywem przewodnim spotkania będą słowa: „Rodzina silna Bogiem”. Nawiązują one do treści „Listu do rodzin”, który św. Jan Paweł II ogłosił z okazji Roku Rodziny obchodzonego w 1994 r. Do uczestnictwa w tej pielgrzymce serdecznie zaprasza Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki i wszystkim uczestnikom pielgrzymki: rodzinom ze wszystkich parafii naszej Archidiecezji, członkom Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Kościoła Domowego Ruchu Światło – Światło Życie z serca błogosławi.

3. W TYM TYGODNIU:

(A) jutro, w poniedziałek msza św. dla uczniów Gimnazjum Nr 4 o godz. 10.45.

(B) Od poniedziałku do piątku „Biały Tydzień” dzieci komunijnych. Po mszy św. nabożeństwo majowe. Zapraszamy! W piątek, 23 maja odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców: z SP Nr 11 i 16 od godz. 15.30 i z SP 5 od godz. 16.30.

(C) w sobotę. 24 maja o godz. 15.30 w par. Miłosierdzia Bożego ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli błogosławieństwa ministrantom, którzy w roku szkolnym odbywali kurs lektorski i ceremoniarski;

Uwaga:

(A) działkowiczów i pracujących w niedzielę zapraszamy na mszę św. o godz. 20.30. To krótka, zakończoną Apelem Jasnogórskim ostatnia msza św. w Piotrkowie.

(B) we wtorek, 20.05 2014 r. spotkani kursu przede uczestników przedmałżeńskiego Zapraszamy do salki o godz. 19.00.

(C) spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w następny wtorek. Przychodzimy na nabożeństwo majowe i spotkanie po nabożeństwie;

(D) w niedzielę, 1 czerwca Marsz dla życia i rodziny – bliższe informacje za tydzień.

(E) parafia nasza organizuje dla młodzieży wyjazd 7 czerwca do Lednicy. Prosimy zgłaszać się do Ks. Tomasza o bliższe informacje.

 

DZIĘKCZYNIENIE ZA KANONIZACJĘ

Jutro, w poniedziałek 19 maja br. o godz. 1000 Msza Święta dziękczynną za dar świętych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Uroczystej celebrze będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki. Niech szczególnie zaproszonymi poczują się społeczności szkolne, którym patronuje święty Jan Paweł II.

Ks. dr Jarosław Pater

Przewodniczący wydziału Katechetycznego