25 maja 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna – 25 maja 2014 r.

1. DZISIAJ:

(A) Rocznica pierwszej komunii św. Dzieci przystępują w dwóch grupach o 10.00 SP 5 i o 11.30 SP Nr 11 i 16.

(B) Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach. Głównym celebransem Mszy świętej, sprawowanej o godz. 11.00 będzie Ks. Bp Jan Wątroba z Rzeszowa, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Rodzin. Motywem przewodnim spotkania będą słowa: „Rodzina silna Bogiem”. Do uczestnictwa w pielgrzymce serdecznie zaprasza Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki i wszystkim uczestnikom pielgrzymki z serca błogosławi.

(C) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia „Niedziela”, „Idziemy” oraz Biblia.

(D) ostatnia niedziela miesiąca – msza św. o godz. 18.00 z Nieszporami

(E) po mszach św. kwesta ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas

 

2. W TYM TYGODNIU:

(A) jutro, w poniedziałek, 26 maja Dzień Matki. Wszystkie mamy zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe w waszej intencji.

(B) w sobotę, 31 maja planujemy pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami na Jasną Górę, o ile będą chętni. Zapisy w kancelarii do środy włącznie. Do tej pory zapisało się dopiero sześcioro dzieci.

(C) w sobotę zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe z procesją

 

3. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

(A) Zapraszamy do wzięcia udziału w Marszu dla życia i rodziny. Wyruszamy o 14.30 sprzed naszego kościoła. Po dojściu do Amfiteatru w parku św. Jana Pawła II festyn rodzinny z atrakcjami i konkursami.

(B) taca na pomoc powodzianom w Sarajewie, a ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

(C) OO. Bernardyni serdecznie zapraszają Wiernych Piotrowa i okolic na Uroczystości Matki Bożej Piotrkowskiej. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Antoni Dydycz z Drohiczyna

(D) Pierwsze nabożeństwo czerwcowe z procesją po mszy św. o godz. 18.00.

 

Uwaga:

(A) działkowiczów i pracujących w niedzielę zapraszamy na mszę św. o godz. 20.30. To krótka, zakończoną Apelem Jasnogórskim ostatnia msza św. w Piotrkowie.

(B) we wtorek, 27 maja spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Przychodzimy na nabożeństwo majowe i spotkanie po nabożeństwie.

(C) parafia nasza organizuje dla młodzieży wyjazd 7 czerwca do Lednicy. Prosimy zgłaszać się do Ks. Tomasza o bliższe informacje.

(D) Klasztor OO. Bernardynów organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach od 16 do 19 czerwca. Bliższe informacje u brata Mateusza.

(E) poszukujemy kandydatów na zakrystianina. Można zgłaszać się do kancelarii.