17 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX Niedziela Zwykła – 17 sierpnia 2014 r.

DZISIAJ:

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca sierpnia – msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Taca gospodarcza. Za składane ofiary na potrzeby  parafii dziękujemy – Bóg Zapłać!

2. Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” ze wspomnieniem piotrkowskiej wąskotorówki i lipcowym wyjeździe gimnazjalistów do Rajczy.

W TYM TYGODNIU:

  1. jutro, w poniedziałek na mszy św. o godz. 18.00 Ks. Proboszcz w 60 rocznicę swoich urodzin podziękuje Panu Bogu za dar kapłaństwa i wszystkie otrzymane łaski. Życzliwych parafian zapraszam.
  2. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zapraszamy!

REKTOR WSD W ŁODZI

Ks. dr Marek Marczak od roku jest nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Mianował go na to stanowisko 15 sierpnia 2013 r. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny abp Marek Jędraszewski.

Ks. Marek Marczak urodził się w 1969 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Bezpośrednio po egzaminie dojrzałości (ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie), wstąpił w 1987 r. do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Po jego ukończeniu przez dwa lata był wikariuszem w parafii św. Andrzeja Apostoła w Restarzewie Poduchownym. W 1996 r. rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, które ukończył w 2004 r. uzyskując tytuł doktora teologii.

Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi 1 czerwca br. rozpoczęło nabór kandydatów na I rok studiów i zaprasza wszystkich, którzy rozpoznając swoje powołanie, myślą o kapłaństwie. Do kandydatów skierowane jest również zaproszenie do spotkania się z księżmi przełożonymi łódzkiego Seminarium, po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu (tel. 42 66 48 888). Dokumenty do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi należy składać do 2 września. Kandydaci, oprócz złożenia dokumentów, przybywają na egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowę kwalifikacyjną 3-4 września 2014 r. (środa-czwartek).

 

UWAGA:

  1. Przypominamy, że w niedziele sierpnia nie ma mszy św. o godz. 13.00, a ostatnia msza św. w Piotrkowie w naszym   kościele o godz. 20.30.
  1. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy  udanego odpoczynku, Naszym Gościom i wszystkim, którzy przebywają na Ziemi Piotrkowskiej, życzymy zadowolenia z wakacyjnego  pobytu w wśród nas.