31 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII Niedziela Zwykła – 31 sierpnia 2014 r.

DZISIAJ:

(A)tradycyjna piesza pielgrzymka do Witowa na uroczystości odpustowe ku czci św. Augustyna wyruszyła dzisiaj z kościoła farnego po mszy św. o godz. 7.00.

(B) Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”. A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” z tekstem Apelu Jasnogórskiego Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dnia 24 sierpnia dla pielgrzymów Archidiecezji Łódzkiej.

(C) Jeszcze tylko dzisiaj nie ma mszy św. o godz. 13.00. Od 7 września wróci do stałej siatki godzin niedzielnej eucharystii.

(D) msza św. o godz. 18.00 rozpocznie się Nieszporami.

W TYM TYGODNIU:

(A)Kończą się wakacje. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w szkołach – w poniedziałek, 1 września. Z tej racji uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny modlitwą. Dyrekcje szkół z terenu naszej parafii, nauczycieli, katechetów, dzieci i rodziców zapraszamy na uroczystą mszę św. szkolną jutro, w poniedziałek o godz. 8.00.

(B) W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zapraszamy!

(C) w pierwszy czwartek września modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne na mszy św. o godz. 18.00.

(D) w pierwszy piątek miesiąca – msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00; Spowiedź dzieci od godz. 15.30;

(E) w pierwszą sobotę miesiącaNabożeństwo Fatimskie po mszy św. o godz. 18.00.

 

POMÓŻ DZIECIOM Z UŚMIECHEM ROZPOCZĄĆ NOWY ROK SZKOLNY:

Jeśli chcesz możesz podarować dzieciom w potrzebie Tornister Pełen Uśmiechów!
Pobierz w parafii tornister i wyposaż go w potrzebne artykuły szkolne. Dzięki Tobie tornister wypchany uśmiechami otrzyma dziecko, które najbardziej tego potrzebuje.Celem kampanii „Tornister pełen uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na skompletowanie wyprawek szkolnych i ich przekazanie najuboższym dzieciom z archidiecezji łódzkiej.

UWAGA:   

Zarząd Regionu Piotrkowskiego NSZZ „Solidarność” zaprasza na mszę św. w intencji Ojczyzny i „Solidarności” w kościele OO. Jezuitów o godz. 9.30, w 34 rocznicę powstania  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.