7 września 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII Niedziela Zwykła – 7 września 2014 r.

 

DZISIAJ:

(A) Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Idziemy” i „Niedziela”.A do pobrania w kruchcie tygodnik „Ziemia Piotrkowska” ze słowem pasterskim Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

(B) Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy szczególnie dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole. Przynieście swoje tornistry z przyborami szkolnymi i symbolicznie jedną książką i jeden zeszyt, Przyjmiecie kapłańskie błogosławieństwo, a wasze szkolne przybory zostaną poświęcone

(C) od dzisiaj do stałej siatki godzin niedzielnej eucharystii wraca msza św. o godz. 13.00

(D) zapraszamy chętnych chłopców (od klasy II Szkoły Podstawowej), którzy chcieliby być kandydatami do grona ministrantów naszej parafii, aby zgłaszali się do ks. Tomka.

W TYM TYGODNIU:

(A) jutro, 8 września – Święto Narodzenia NMP, tradycyjnie mówimy: Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W drugą rocznicę objęcia naszej Archidiecezji przez Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będziemy modlić się o Dary Ducha Św. i potrzebne łaski dla naszego Metropolity na dalsze lata.

(B) W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zapraszamy!

POMÓŻ DZIECIOM Z UŚMIECHEM ROZPOCZĄĆ NOWY ROK SZKOLNY:

Do tej pory 16 osób pobrało tornistry, aby wziąć udział w akcji Caritas: „Tornister pełen uśmiechów”. Zachęcamy jeszcze dzisiaj do pobrania w zakrystii tornistrów lub przekazania swojej ofiary na zakup wyprawki. Dzięki Tobie tornister wypchany uśmiechami otrzyma dziecko, które najbardziej tego potrzebuje. W środę odwozimy je do Łodzi do Caritasu.

AKTUALNIE PROWADZONE PRACE:

(A)  Zakończył się pierwszy etap prac w kaplicy Ukrzyżowania. Rusztowania rozebrano. Zdemontowane detale i figury przewieziono do pracowni konserwatorskiej, gdzie będą poddane renowacj

(B)  Po dokonanych odkrywkach  i badaniu stanu fundamentów przez archeologów, od wtorku kilkuosobowa grupa pod kierunkiem pana konserwatora z Krakowa – inż. dr Pachli będzie prowadzić prace przy wykonaniu projektu osuszenia murów kościoła

(C)  w tym tygodniu rozpoczną się też prace przy wykonaniu ziemnego przyłącza zasilania energetycznego od strony ul. Zamurowej.

UWAGA:

  1. Po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy serie spotkań dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 16 września o godz. 18.45. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.
  1. kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku tylko w godz. 15.3017.30; w soboty 9.3011.00.
  2. Przypominamy, że ostatnia msza św. niedzielna w Piotrkowie w naszym kościele o godz. 20.30.