6 stycznia 2015

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Święto Trzech Króli

Wtorek, 6 stycznia 2015 r.

  1. DZISIAJ:

(A) Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to dzień wolny od pracy, w którym obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca tego dnia przeznaczona jest na dzieła misyjne. Ministranci będą rozprowadzać kredę i kadzidło do poświęcenia. Zebrane ofiary są przeznaczone fundusz ministrancki. Za wsparcie tej akcji bardzo serdecznie dziękujemy.

 

(B) Także w najbliższy wtorek przejdzie w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. W tym roku orszak przejdzie ul. Słowackiego z parafii NSJ do klasztoru OO. Bernardynów. Początek o godz. 14.30.

  1. W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ:
    (A) Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego Na mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić za chrześcijan prześladowanych na całym świecie i o uwolnienie Pakistanki Asi Bibi, która już szóste święta Bożego Narodzenia przeżyła w więzieniu, oczekując na wykonanie zasądzonego wyroku śmierci za to, że nie wyrzekła się wiary w Jezusa Chrystusa.

(B) podczas tej mszy św. zostanie zaprezentowane przedstawienie bożonarodzeniowe. „Jasełkę” przygotowały panie katechetki z uczniami SP 16.

 

Uwaga!

1) W tych dniach składamy wizyty duszpasterskie. Katolik przyjmujący Kolędę daje świadectwo swojej przynależności do  Kościoła. Odwiedziny te mają charakter liturgii sprawowanej w „domowym kościele”, dlatego prosimy, aby stół był nakryty obrusem, na którym stoi krzyż z zapalonymi świecami oraz woda święcona i Biblia.
Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie, okazja do duszpasterskiej rozmowy.
Od niepamiętnych czasów istnieje również zwyczaj składania przez wiernych tzw. ofiar kolędowych. Przez złożone ofiary dajemy wyraz swojej troski o potrzeby  materialne naszego parafialnego kościoła. (Piąte Przykazanie kościelne). Plan „kolędy” wywieszony jest w gablocie.

 

2) Kancelaria w czasie trwania Kolędy czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 17.30 do ostatniego interesanta, a w soboty od godz. 8.00 do 9.00.

 

3) Wychodząc z kościoła pod chórem można nabyć prasę katolicką.