18 stycznia 2015

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła, 18 stycznia 2015 r.

  1. DZISIAJ:

(A) Dzisiejsza niedziela rozpoczyna  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

(B) trzecia niedziela miesiąca stycznia – taca gospodarcza. Spotkanie Kółek Różańcowych z opiekunem Ks. Prałatem po prymarii i po sumie. Msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Jest to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Ekumenicznego.

  1. W TYM TYGODNIU:

(A) Dzień Babci przypada w środę

(B) Dzień Dziadka – w czwartek.

  1. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

25 stycznia br. o godz. 16.30 w salce przy parafii farnej p.w. św. Jakuba Apostoła odbędzie się spotkanie opłatkowo-noworoczne dla uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej na Jasną Górę. Tego samego dnia, po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.40 zapraszamy do kościoła farnego na wspólne kolędowanie.

(-) Ks. Tomasz Estkowski – Kierownik Pielgrzymki

UWAGA!

1) Katolik przyjmujący wizytę duszpasterską – Kolędę daje świadectwo swojej przynależności do  Kościoła. Odwiedziny te mają charakter liturgii sprawowane w „domowym kościele”, dlatego prosimy, aby stół był nakryty obrusem, na którym stawiamy krzyż z zapalonymi świecami, wodę święconą i kładziemy Pismo Św. oraz zeszyty od religii jeśli są w domu dzieci i młodzież szkolna. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie, okazja do duszpasterskiej rozmowy. Od niepamiętnych czasów istnieje również zwyczaj składania przez wiernych tzw. ofiar kolędowych. Przez złożone ofiary dajemy wyraz swojej troski o potrzeby materialne naszego parafialnego kościoła. (Piąte Przykazanie kościelne). Plan „kolędy” wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

 2) Kancelaria w czasie trwania Kolędy czynna jest od poniedziałku do piątku  od godz. 17.30 do ostatniego interesanta, a w soboty od godz. 8.00 do 9.00.

 3) Wychodząc z kościoła pod chórem można nabyć prasę katolicką i pobrać tygodnik Ziemia piotrkowska. Na naszej stronie 8 o piotrkowskim aktorze Krzysztofie Kamińskim i jego wizycie na Watykanie, a także relacja z Jasełek, które w minioną niedzielę zaprezentowali uczniowie SP 16 ze swoimi katechetkami