25 stycznia 2015

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła, 25 stycznia 2015 r.

Kończy się Tydzień Modlitw

o Jedność Chrześcijan

  1. DZISIAJ:

(A) Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

(B) Ks. Tomasz Estkowski – Kierownik Pielgrzymki zaprasza o godz. 16.30 do salki na spotkanie opłatkowo-noworoczne uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej na Jasną Górę. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na wspólne kolędowanie.

  1. PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ:

Parafia św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 13 do 20 kwietnia 2015 r. W programie: Jerozolima Betlejem, Jezioro Galilejskie, Kafarnaum, Yardenit, Kana Galilejska, Nazaret, Cezarea Jerycho, Morze Martwe, Hajfa. Opiekunem duchowym będzie ks. Kazimierz Szmuc. (informacje i zapisy: 692-463-675)

Koszt uczestnictwa: 3650 PLN (przy kursie USD 1$ =3,90 PLN).

CENA ZAWIERA: przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw – Warszawa w klasie ekonomicznej, przejazdy zgodnie z programem realizowane klimatyzowanym autokarem, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, zakwaterowanie w hotelach trzygwiazdkowych, opiekę polskojęzycznego pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW i bagażu.

UWAGA!

1) Katolik przyjmujący wizytę duszpasterską – Kolędę daje świadectwo swojej przynależności do  Kościoła. Odwiedziny te mają charakter liturgii sprawowane w „domowym kościele”, dlatego prosimy, aby stół był nakryty obrusem, na którym stawiamy krzyż z zapalonymi świecami, wodę święconą i kładziemy Pismo Św. oraz zeszyty od religii jeśli są w domu dzieci i młodzież szkolna. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie, okazja do duszpasterskiej rozmowy.

Od niepamiętnych czasów istnieje również zwyczaj składania przez wiernych tzw. ofiar kolędowych. Przez złożone ofiary dajemy wyraz swojej troski o potrzeby materialne naszego parafialnego kościoła. (Piąte Przykazanie kościelne). Plan „kolędy” wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

2) Kancelaria w czasie trwania Kolędy czynna jest od poniedziałku do piątku  od godz. 17.30 do ostatniego interesanta, a w soboty od godz. 8.00 do 9.00.

3) Wychodząc z kościoła pod chórem można nabyć prasę katolicką i pobrać tygodnik Ziemia piotrkowska. Na naszej stronie 8 program pielgrzymki do Ziemi Świętej, organizowanej w kwietniu przez naszą parafię. Do pobrania informacja o budowanym przez łódzką Caritas Domu Seniora w Kraszewicach koło Bełchatowa. Można przekazać 1% darowizny na ten właśnie ze swojego podatku w rozliczeniu PIT-u, wpisując numer KRS-u podany na ulotce.