1 lutego 2015

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła, 1 luty 2015 r.

  1. DZISIAJ:

(A) Dziś IV Niedziela Zwykła i zarazem pierwsza miesiąca lutego. Po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Adoracyjne
(B) Intencje papieskie na miesiąc luty.

Ogólna: Aby więźniowie, a szczególnie młodzi, mieli możliwość ułożenia sobie na nowo godnego życia.

Ewangelizacyjna: Aby małżonkowie, którzy się rozeszli, znaleźli zrozumienie i wsparcie we wspólnocie chrześcijańskiej.

  1. W TYM TYGODNIU:

poniedziałek, 02 lutego – Ofiarowanie Pańskie (Matki Bożej Gromnicznej) Święto. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

wtorek, 03 lutego – św. Błażeja, biskupa i męczennika. Podczas mszy św. wieczorowej będziemy mogli otrzymać specjalne błogosławieństwo, połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

czwartek, 05 lutego – św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest to również I czwartek miesiąca. Na mszy św. wieczornej – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

piątek, 06 lutego – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników i I piątek miesiąca: Spowiedź dzieci od 15.30. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

sobota, 07 lutego – I sobota miesiąca. Po mszy św. wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie.

  1. PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ:

Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 13 do 20 kwietnia 2015 r. Program w gablocie.:

UWAGA!

1) Jeszcze tydzień trwać będzie kolęda. Rodzina katolicka przyjmująca wizytę duszpasterską – Kolędę daje świadectwo swojej przynależności do  Kościoła. Odwiedziny te mają charakter liturgii sprawowane w „domowym kościele”. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie, okazja do duszpasterskiej rozmowy. Praktykowany zwyczaj składania przez wiernych ofiar kolędowych jest wyrazem troski o potrzeby materialne parafialnego kościoła. (Piąte Przykazanie kościelne). Plan „kolędy” wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

2) Kancelaria w czasie trwania Kolędy czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 17.30 do ostatniego interesanta, a w soboty od godz. 8.00 do 9.00.

3) kurs przedmałżeński – pierwsze spotkanie w poniedziałek 16 lutego o godz. 18.30;

4) Wychodząc z kościoła pod chórem można nabyć prasę katolicką i pobrać tygodnik Ziemia Piotrkowska i kartkę z informacją o budowanym przez łódzką Caritas Domu Seniora w Kraszewicach. Można przekazać 1% darowizny na ten właśnie cel ze swojego podatku w rozliczeniu PIT-u, wpisując numer KRS-u podany na ulotce.