15 lutego 2015

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła

15 luty 2015 r.

  1. DZISIAJ:

trzecia niedziela miesiąca lutego – taca gospodarcza. Spotkanie Kółek Różańcowych z opiekunek Ks. Prałatem po prymarii i po sumie. Msza św. o godz. 8.30 w języku łacińskim. Po mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Różańcowe.

 

  1. W TYM TYGODNIU:
    (A) pierwsze spotkanie narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego

jutro w poniedziałek, o godz. 18.30.

(B) 18 lutegoŚroda Popielcowa. Rozpoczynamy Wieli Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Przed msza św. wieczorną Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a po mszy św. krótkie spotkanie dla bierzmowanych.

(C) w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00. dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych – o godz. 17.15.

 

  1. PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ:

Parafia nasza organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej (13 do 20 kwietnia 2015 r.) Program w gablocie.

 

UWAGA!

1) Zakończyliśmy wizyty kolędowe. Dziś chcemy podziękować tym wszystkim, którzy zaprosili nas z wizytą do swoich rodzin i postarali się o miłą atmosferę spotkań ze swoimi duszpasterzami w czasie kolędy. Generalnie, parafianie byli przygotowani do wizyty. Odwiedziliśmy blisko połowę naszych parafian. W tym roku odczuliśmy obojętność na to, czy ksiądz przyjdzie czy nie. Pod nieobecność domowników zostawiane były obrazki z numerem telefonu. Bardzo rzadko ktoś oddzwonił. Można było wielokrotnie usłyszeć: „męża / żony nie ma. Akurat musiał wyjść”. Wielu parafian interesowało się stanem zdrowia ks. Proboszcza. W kilku miejscach padały stwierdzenia: „długi parafii – to nie moja sprawa”, albo: „nie przyjmuje, bo nie mam dać na ofiarę”. Media kształtują wizerunek rzeczywistości, w tym Kościoła, co rzutuje na jego postrzeganie przez ludzi. Np. Papież Franciszek – kiedy „zalegalizuje” rozwodników? Słyszeliśmy stare narzekania – „zimno w kościele” ,choć parafianie uczęszczający regularnie na Eucharystię chwalą sobie te ławki ogrzewane. Pytano też, gdzie jest ks. Ignacy? Przecież po ciężkiej chorobie w styczniu 2014 r. od roku już przebywa w Domu Księży Emerytów, o czym ks. Proboszcz zaraz poinformował parafian. Na koniec chcemy bardzo serdecznie podziękować za złożone ofiary z racji kolędy.

2) Kancelaria od poniedziałku do piątku czynna od godz. 16.00 do 17.30, a w soboty od godz. 9.30 do 11.00.

3) Wychodząc z kościoła pod chórem można nabyć prasę katolicką. Do pobrania tygodnik  Ziemia Piotrkowska.

4) Informujemy już dzisiaj, że rekolekcje dla maturzystów u Jezuitów i u Fary dla uczniów Chrobrego i Budowlanki od poniedziałku, 23 do środy, 25 lutego.