1 marca 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015 r.

 

  1. DZISIAJ:

(A) W okresie Wielkiego Postu chcemy przyjąć do naszych serc wezwanie do  nawrócenia, a pomącą niech nam będzie post, modlitwa i jałmużna. Pamiętajmy też o praktykowaniu umartwień i rezygnacji z rzeczy dobrych samych w sobie i czyńmy to w duchu umartwienia. Zachęcamy także do adoracji wystawionego krzyża.

(B) prasa katolicka: „Niedziela”, „ Mały Gość Niedzielny”, „Idziemy” i „Moja Rodzina” do nabycia w kruchcie. Do pobrania tygodnik „Ziemia Piotrkowska”.

(C) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zapraszamy!

  1. W TYM TYGODNIU:

(A) w środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

(B) w piątek – Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży gimnazjalnej i dorosłych o godz. 17.15.

  1. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

Prawo i Sprawiedliwość Ziemi Piotrkowskiej oraz NSZZ Solidarność Regionu Piotrkowskiego zapraszają mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego na Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11:30 w naszym kościele. Jest to kontynuacja Marszu, który odbył się 13 grudnia ubiegłego roku w Warszawie – w rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego. Marsz jest sprzeciwem wobec ograniczania demokracji i suwerenności wyborów w Polsce oraz walką o wolność mediów w naszej Ojczyźnie.

  1. ŻYCZENIA IMIENINOWE:

4 marca swoje imieniny obchodzi Ks. Kazimierz. Już dzisiaj składamy mu najlepsze życzenia z tej okazji: dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i pogody ducha na każdy dzień. Msza św. imieninowa za solenizanta dzisiaj o godz. 11.30. Życzymy także wszystkim obchodzącym w nadchodzącym tygodniu swoje imieniny, obfitości łask Bożych oraz Opieki Matki Bożej. „Pod Twoją Obronę…”

  1. PODZIĘKOWANIA:

Ks. Tomaszowi – duszpasterzowi młodzieży naszego dekanatu za przygotowanie i czuwanie nad przebiegiem rekolekcji dla tegorocznych maturzystów w kościele OO. Jezuitów.

Uwaga !

(A) do biura parafialnego zapraszamy od poniedziałku do piątku od 16.00 do 17.30. W soboty od 9.30 od 11.00.

(B) Parafia nasza organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej (13 do 20 kwietnia 2015 r.) Program w gablocie.

(C) do pobrania puszki „Jałmużny Wielkopostnej” – akcja Łódzkiej Caritas.

(D) Wszyscy, którzy chcą skorzystać z pomocy w rozliczeniu PIT – u mogą zgłaszać się do sali spotkań w naszej parafii we wtorki marca i kwietnia od godz. 17.30 do 19.00