29 marca 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa – 29 marca 2015 r.

1. DZISIAJ:

(A) Czytajmy prasę katolicką: do nabycia w kruchcie „Niedziela”, „Idziemy”, „Mały Gość Niedzielny”, „Moja Rodzina”, „CHiT”. Do pobrania tygodnik ”Ziemia Piotrkowska” z artykułem p. Anetty o tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych.

(B) po mszach św. zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

(C) o godz. 11.30 uroczyste poświecenie gałązek palmowych z procesją wokół kościoła.

(D) Spotkanie młodych w „Marszu dla Jezusa” w Łodzi o godz. 13.30.

(E) Gorzkie Żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

(F) Koncert wielkopostny, piotrkowskiego zespołu „UMOCNIENI”, który odbędzie się o godz. 18.45. Podczas koncertu zabrzmią tradycyjne jak również współczesne pieśni o tematyce pasyjnej.

2. W TYM TYGODNIU:

(A) w Wielką Środę – „Noc konfesjonałów”. W kościele Farnym Adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżur kapłana w konfesjonale od godz. 21.30 do północy.

(B) nabożeństwa Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 18.00.

(C) w Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00.

(D) w Wielką Sobotę – święcenie pokarmów od godz. 8.00 do 14.30.

(E) Rezurekcja z procesją w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.

3. DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA:

W Wielką Środę, 1 kwietnia o godz. 18.30 – Misterium Męki Pańskiej ulicami miasta, rozpocznie się na stopniach kościoła NSJ. Trasa jak w roku ubiegłym, scena ukrzyżowania na skarpie przy klasztorze OO. Bernardynów i zakończenie w kościele. Zachęcamy do licznego udziału.

(A) Parafia nasza organizuje tygodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej (14 do 20 kwietnia 2015 r.) Program w gablocie.

(B) pomoc w rozliczeniu PIT- u w sali spotkań we wtorki marca i kwietnia od godz. 17.30 do 19.00.

(C) w bocznej nawie można obejrzeć prace uczniów SP 16 poświęcone Krzyżowi i Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana.

(D) Wszystkim, którzy choć na chwilę chcą uciec od świątecznego zgiełku i masowej produkcji z serii „made in China” proponujemy dzisiaj wzięcie udziału w naszym Kiermaszu wielkanocnym. Po mszach świętych można nabyć prace wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5; 11; 16 i Gimnazjum nr 1; 2; 4. Uczniowie sami wykonali ozdoby świąteczne – pisanki, baranki, stroiki. Wszystkie zachwycają misternym wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze są unikatowe, wykonane własnoręcznie, według własnych pomysłów; zwykle są to pojedyncze i niepowtarzalne egzemplarze. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby związane ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r. Serdecznie zapraszamy

(E) W dniu 28 lutego 2015 roku Ojciec Święty Franciszek mianował księdza doktora Marka Marczaka, rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, biskupem pomocniczym naszej Archidiecezji, przydzielając mu stolicę tytularną Lentini. Ksiądz Biskup Nominat otrzyma sakrę biskupią w sobotę, 11 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej. Organizujemy wyjazd wspólny autokarem na tę uroczystość. Zapisy do środy po świętach włącznie w naszej kancelarii.

(D) Planujemy sześciodniową pielgrzymkę do Londynu (od 28 lipca do 2 sierpnia). W programie: Londyn, Windsor, Canterbury. Koszt uczestnictwa: 1370,- plus 110 GBP . Zapisy u ks. Kazimierza.