25 września 2016

  1. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11:30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii świętej. Podejmiemy ważne decyzje dotyczące uroczystości Komunijnej dlatego obecność obowiązkowa.
  2. Dzisiaj ostatnia msza święta o godzinie 20:30. Intencje przyjęte na godzinę 20:30 w październiku będą odprawiane w daną niedzielę ale o godzinie 18:00. Prosimy o kontakt.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Wincentego a Paulo; w środę święto św. Wacława; w czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek św. Hieronima a w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
  4. W sobotę 1 października – rozpoczynamy miesiąc różańcowy; nabożeństwa różańcowe będą przed mszą świętą wieczorną tj. o godzinie 17:30, dla dzieci we wtorki i piątki o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, by rozważać sceny z życia Jezusa i Maryi.
  5. Najbliższa sobota to I miesiąca: nabożeństwo różańcowe w ramach nabożeństwa fatimskiego o godzinie 17:30 a po mszy świętej procesja maryjna. Jest to również Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów; pamiętajmy szczególnie w tym dniu o tej intencji.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na tacę na potrzeby WSD w Łodzi.
  7. W poniedziałki o godzinie 18:00 modlitwy do św. Jakuba – naszego Patrona; we wtorki o godzinie 7:00 modlitwy do św. Antoniego zaś w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i msza święta nowennowa za ostatnio zmarłych parafian.
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” i „Idziemy” oraz inne pisma;  mamy również „Gościa Niedzielnego” zachęcamy do zobaczenia i kupna; dziś z filmem „Bóg nie umarł”. Prasę nabywamy w zakrystii. Są  Kalendarze Rolników, ogrodników i działkowców wydanie książkowe w cenie 26 zł. do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów