01.01. 2017 roku – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok

01.01. 2017 roku –  Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok

 

  1. W każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 7:00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP .
  2. Dzisiaj 1 stycznia 2017 roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju.
  3. W piątek 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek mszy świętych niedzielny. W tym dniu Ogólnopolska zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny. Orszak Trzech Króli. Po komunii świętej obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy.
  4. Rozpoczęliśmy nie tylko nowy rok ale i nowy miesiąc, z tej racji: w czwartek I miesiąca modlimy się o powołania w czasie mszy świętej wieczornej; I piątek wypada w Trzech Króli – nie ma wyjazdu do chorych i nabożeństwa pierwszo piątkowego; w sobotę I miesiąca po mszy świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie.
  5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Ofiary składane przy okazji   kolędy będą przeznaczone na spłatę wymiany pieca c.o. w kościele i zainstalowania ekranu i rzutnika.
  6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na wymianę pieca c.o. w kościele: bezim. 300 zł., 3×100 zł. Sabina Budzisz ze Scaleniowej 200 zł
  7. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, i „Gość Niedzielny”, oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  8. Wszystkim , którzy mają w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.