15.01. 2017 roku – II Niedziela Zwykła

15.01. 2017 roku –  II Niedziela Zwykła

 

  1. W każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 7:00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP .
  2. Jutro Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  3. We wtorek 17 stycznia Dzień Judaizmu, od środy rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – będziemy się modlić „abyśmy byli jedno”.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu: we wtorek Św. Antoniego – opata, w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara a w sobotę św. Agnieszkę.
  5. W przyszła niedzielę na mszy świętej o godzinie 18:00 występ chóru z Łasku.
  6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Ofiary składane przy okazji   kolędy są przeznaczone na spłatę wymiany pieca c.o. w kościele i zainstalowania ekranu i rzutnika. Rozkład wizyty duszpasterskiej w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
  7. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, i „Gość Niedzielny”, oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę 100 zł. na piec c.o. od p. Krzysztofa Miedzierskiego z ul. Jerozolimskiej.
  9. Zmarł ks. kanonik Ignacy Wielgus w 93 roku życia i 60 roku kapłaństwa; nekrolog umieszczony jest w gablocie i na drzwiach kościoła.
  10. Wszystkim , którzy mają w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.