29.01. 2017 roku – IV Niedziela Zwykła

29.01. 2017 roku –  IV Niedziela Zwykła

 W każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 7:00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP .

  1. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej; msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Obrzęd błogosławienia świec na każdej mszy świętej; dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej będą miały poświęcone świece na mszy świętej o godzinie 16:00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – z tej racji zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc; I czwartek miesiąca przypada w święto Ofiarowania Pańskiego; w piątek I miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia; w sobotę I miesiąca po mszy świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek Św. Jana Bosko.
  4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą, którą w tym tygodniu kończymy – prosimy zgłaszać adresy tych domów, w których nie było mieszkańców a chcieliby aby kapłan przybył i poświęcił mieszkanie. Ofiary składane przy okazji   kolędy są przeznaczone na spłatę wymiany pieca c.o. w kościele i zainstalowania ekranu i rzutnika. Rozkład wizyty duszpasterskiej w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
  5. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  6. Są zapytania o telewizor, który miał pełnić funkcję ekranu do rzutnika; jest on zdemontowany i znajduje się w Parafii do ewentualnego wykorzystania w duszpasterstwie.
  7. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.