05.02. 2017 roku – V Niedziela Zwykła

05.02. 2017 roku –  V Niedziela Zwykła

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Pawła Miki i towarzyszy, w piątek św. Scholastyki.
 2. W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes a zarazem 24 Światowy Dzień Chorych; zapraszamy wszystkich chorych i starszych na mszę świętą na godzinę 9:00, która będzie w ich intencji połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i specjalnym błogosławieństwem. Natomiast w kaplicy szpitalnej będzie msza święta z okazji Światowego Dnia Chorych o godzinie 10:30. Zapraszamy.
 3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas z posługą, za miłe rozmowy, sugestie i zainteresowanie problemami Parafii.
  Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które były przeznaczone na spłacenie zainstalowania ekranu i rzutnika oraz wymianę pieca c.o. w kościele oraz wszystkich kosztów z tym związanych.
  Dzięki ofiarności Parafia nie ma żadnych długów; dlatego możemy planować dalsze inwestycje tj. wykonanie nowego konfesjonału „zamykanego” – to sugestia i prośba Parafian z kolędy oraz rozpocząć remont organów.
 4. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
 5. Planowany jest kurs przedmałżeński od I niedzieli Wielkiego Postu czyli od 5 marca; spotkania będą w niedziele o godzinie 16:00 w sali parafialnej. Wszystkich planujących zawarcie małżeństwo, którzy nie ukończyli w ramach katechezy przygotowania do małżeństwa serdecznie zapraszamy.
 6. Są organizowane wyjazdy do Medjugorie i Czarnogóry /organizuje ks. Kazimierz i Ks. Grzegorz/. Informacje w gablocie.
 7. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.