19.02. 2017 roku – VII Niedziela Zwykła

19.02. 2017 roku –  VII Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy w środę święto katedry św. Piotra Apostoła.
  2. Dzisiaj III niedziela miesiąca; rano po mszy świętej o godzinie 7:00  i po Godzinkach spotkanie Żywej Róży. Z racji III niedzieli taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła. „Bóg zapłać”
  3. Przypominamy, że w poniedziałki modlimy się do naszego patrona św. Jakuba Apostoła przed mszą świętą o godzinie 18:00; we wtorki rano o godzinie 7:00 spotkanie i modlitwy Bractwa Św. Antoniego a w środy o godzinie 18:00 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z modlitwami za ostatnio zmarłych naszych Parafian.
  4. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  5. W bieżącym tygodniu rozpoczną się prace związane z umieszczeniem obrazu Św. Jakuba Ap. w głównym ołtarzu i zamontowanie mechanizmu elektrycznego odsłaniania i zasłaniania obrazu Zaśnięcia Matki Boskiej. Przewidywany koszt mechanizmu i prac to około 5 tysięcy zł. Po wykonaniu tych prac będzie codziennie odsłaniany obraz Matki Boskiej przed mszą świętą o godzinie 7:00 a zasłaniany po mszy świętej wieczornej o godzinie 18:00 przy dźwięku fanfar i pieśni do Matki Boskiej; w poniedziałki modlimy się do Św. Jakuba dlatego obraz Zaśnięcia Matki Bożej będzie zasłaniany przed mszą świętą o godzinie 18:00 by przy modlitwie nowennowej widzieć naszego patrona.
  6. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.