02.04. 2017 roku – V Niedziela Wielkiego Postu

02.04. 2017 roku –  V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj ministranci będą rozprowadzać palemki z których dochód przeznaczony będzie na wakacje ministranckie.
  2. W okresie Wielkiego Postu w piątki są Drogi Krzyżowe: dla dzieci o godzinie 16:00 a dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17:15; natomiast w niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:15. Zapraszamy.
  3. W tym tygodniu: w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne na mszy świętej o godzinie 18:00; w I piątek miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Jesteśmy po spowiedzi rekolekcyjnej przyjmijmy komunię św. wynagradzającą. Możliwość spowiedzi rano na mszy świętej oraz po południu na Drodze Krzyżowej.
  4. W tym tygodniu od poniedziałku do środy rekolekcje dla Gimnazjów u nas w Farze a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kościele OO. Jezuitów.
  5. Na kwiaty do Grobu Pańskiego ofiarowali: bezim. 2 x 50 zł. Można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do puszki umieszczonej przy krzyżu do adoracji – na środku kościoła.
  6. W tym tygodniku będzie już nowy konfesjonał zabudowany –zamykany; umożliwi on większy komfort spowiedzi. Zachęcamy do korzystania. Koszt jego to 17 tys. zł. oraz trwa remont organów  za 50 tys. zł.; z tej racji złożyłem pismo do Kurii Biskupiej o pożyczkę w wysokości 50 tys. zł. aby zapłacić wymienione prace.
  7. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 11:30 rozstrzygnięcie konkursu dziecięcego na wykonanie stacji Drogi Krzyżowej. Zapraszamy.
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Będzie u nas msza święta o uzdrowienie, którą odprawi o. Józef Witko OFM egzorcysta we wtorek o godzinie 19:00. Zapraszamy.
  10. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.