09.04. 2017 roku – NIEDZIELA PALMOWA

09.04. 2017 roku –  NIEDZIELA PALMOWA

  1. Dzisiaj ministranci rozprowadzają palemki z których dochód przeznaczony będzie na wakacje ministranckie.
  2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:15. Zapraszamy.
  3. W tym tygodniu: TRIDUUM PASCHALNE. Wielki Czwartek – przed południem biskup wraz z kapłanami konsekruje Krzyżmo święte i błogosławi inne oleje; kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone przy święceniach. W godzinach wieczornych odprawia się Mszę Wieczerzy Pańskiej – jest to pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, po mszy świętej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy; Wielki Piątek – /obowiązuje post ścisły/ jest to pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej to adoracja krzyża w czasie której zbierane ofiary przeznaczone są na Kościół w Ziemi Świętej – po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego, adoracja do godziny 21:00; W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim i zachowuje post w oczekiwaniu na Jego Zmartwychwstanie; Kościół wstrzymuje się od sprawowania Mszy świętej. Święcenie pokarmów od godziny 8:00 do 14:30; liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 19:00 na którą przynosimy świece na odnowienie obietnic chrztu św.; adoracja Pana Jezusa do 21:00. /Wielki Czwartek i Wielki Piątek liturgia o godzinie 18:00 a w Wielką Sobotę o godzinie19:00/.
  4. Rezurekcja o godzinie 6:00 rano, aby uświetnić procesję rezurekcyjną zapraszamy grupy parafialne: Żywą Róże, Bractwo Św. Antoniego oraz chętnych do asysty: panie i panów oraz dzieci do sypania kwiatów; pozostałe msze święte o godzinie 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Poniedziałek wielkanocny – msze święte w porządku niedzielnym; zbiórka ofiar do puszek na potrzeby KUL.
  5. Na kwiaty do Grobu Pańskiego ofiarowali: Bractwo Św. Antoniego 70 zł. oraz Żywa Róża 60 zł., bezim. 50 zł. Można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do puszki umieszczonej przy krzyżu do adoracji – na środku kościoła. Dziś również można złożyć ofiarę na kwiaty do puszki przed kościołem.
  6. W poniedziałek 10 kwietnia 7 rocznica katastrofy smoleńskiej; o godzinie 18:00 msza święta w intencji ofiar katastrofy i Ojczyzny.
  7. We wtorek od godziny 8:00 wyjazd do chorych z Komunią świętą na święta; prosimy zgłaszać adresy /bez pierwszo- piątkowych/.
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Jest już w użyciu nowy konfesjonał zamykany jak również została zakupiona za 2,5 tys. zł. rama do obrazu Św. Stanisława z ołtarza św. Antoniego. Złożono ofiarę bezim. 500 zł. na nowy konfesjonał – serdeczne Bóg zapłać.
  10. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.