09.04. 2017 roku – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

09.04. 2017 roku –  PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY

 

  1. Dzisiaj msze święte w porządku niedzielnym; zbiórka ofiar do puszek na potrzeby KUL.
  2. Serdeczne podziękowania za udział w Triduum Paschalnym ministrantom, lektorom, grupie śpiewającej, pracownikom kościelnym oraz za uświetnienie procesji rezurekcyjnej: asyście, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty a także wszystkim uczestniczącym w procesji.
  3. Osobno chcę podziękować moim współpracownikom – kapłanom za posługę w konfesjonale przez cały Wielki Post a szczególnie ks. Pawłowi za dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz Państwu Szkatulskim  za piękne ułożone kompozycje kwiatowe w świątyni.
  4. Podziękowanie składam tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na urządzenie w naszej świątyni Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na kwiaty.
  5. W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godzinę 15:00 na Godzinę Miłosierdzia – odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia za którą w tym dniu można zyskać odpust zupełny; ofiary składane na tacę przeznaczone na potrzeby WSD w Łodzi – przybędzie kleryk aby je zebrać.
  6. W przyszłą niedzielę dodatkowa zbiórka do puszek na Syrię.
  7. W sobotę kolejna msza święta trydencka w naszej Farze o godzinie 19:00.
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Skarbonki z jałmużną wielkopostną przynosimy do najbliższej niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  10. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.