23.04. 2017 roku – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

23.04. 2017 roku –  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

 

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zapraszamy na godzinę 15:00 na Godzinę Miłosierdzia – odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia za którą w tym dniu można zyskać odpust zupełny; ofiary składane na tacę przeznaczone na potrzeby WSD w Łodzi.
  2. Dzisiaj dodatkowa zbiórka do puszek na Syrię.
  3. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty a zarazem dzień imienin Ks. Bpa Marka Marczaka Administratora Archidiecezji Łódzkiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym solenizancie.
  4. W sobotę 29 kwietnia w liturgii obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy; jest to zarazem dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej – główne uroczystości w Kaliszu; naszą Parafię reprezentował będzie ks. Proboszcz.
  5. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  6. Organizowana jest pielgrzymka do Meksyku do Matki Boskiej z Guadelupe w dniach 29.01. – 09.02.2018 roku  przez brata Mateusza – bernardyna. /informacje w gablocie/
  7. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.