30.04. 2017 roku – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04. 2017 roku –  III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. Dzisiaj Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego na godzinę 17:30.
  2. Od jutra rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą codziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. Zapraszamy do licznego udziału.
  3. Podtrzymajmy piękną tradycję dekorowania kapliczek i krzyży przydrożnych na maj; jak również śpiewania litanii do Matki Bożej przy kapliczkach.
  4. W środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski – porządek mszy świętych niedzielny. Sympatyków mszy świętej trydenckiej zapraszamy w tym dniu tj. 3 maja na godzinę 19:00.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Józefa Rzemieślnika; we wtorek św. Atanazego, w środę Królową Polski; w czwartek św. Floriana – patrona strażaków a w sobotę św. ap. Filipa i Jakuba.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – na mszy świętej o godzinie 18:00 modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne;
    w I piątek miesiąca rano po mszy świętej o godzinie 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Możliwość spowiedzi rano na mszy świętej i popołudniu od godziny 15:30; msze święte o godzinie 7:00, 16:00 i 18:00. W sobotę I miesiąca nabożeństwo fatimskie rozpocznie się nabożeństwem majowym o godzinie 17:30 a po mszy świętej procesja maryjna.
  7. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  8. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.