21.05. 2017 roku – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.05. 2017 roku –  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 Trwamy w maryjnym  miesiącu maju. Nabożeństwa majowe są codziennie przed mszą świętą wieczorną o godzinie 17:30. Zapraszamy do licznego udziału.

  1. Dzisiaj dzieci ze SP nr 11 i 16 miały I Komunię Świętą i rozpoczynają Biały Tydzień gromadząc się codziennie na nabożeństwie majowym i mszy świętej.
  2. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci I-komunijnych ze SP nr 5 za ofiarowanie dla kościoła 3 złotych ornatów.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę NMP Wspomożycielkę Wiernych a w piątek św. Filipa Nereusza jest to równocześnie Dzień Matki – pamiętajmy o naszych matkach żyjącym wypraszajmy potrzebne łaski a zmarłym życie wieczne.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie; dodatkowa zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie organizowane przez Caritas .
  5. W przyszłą niedzielę dzieci będą miały rocznicę I Komunii Świętej na mszy świętej o godzinie 11:30. Osoby niezwiązane z uroczystością prosimy o wybranie innej godziny mszy świętej;  spowiedź będzie w sobotę od godz. 9:00.
  6. W czwartek 25 maja o godzinie 16:00 spotkanie dla osób przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania; obecność obowiązkowa.
  7. W sobotę Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach.
  8. Prasa katolicka: kolejny numer tygodnika „Niedziela” , „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne pisma. Prasę nabywamy w zakrystii.
  9. Wszystkim , którzy obchodzą w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusz małżeństwa składamy najlepsze życzenia i polecamy ich opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu ich Patronów.